iKrotoszyn.pl reklamy
Wyganów

Płonęła hala produkcyjna, strażacy ponad 5 godzin walczyli z ogniem

2022-06-20 08:19:11
Zdjęcie: KP PSP Krotoszyn/asp. sztab. Dariusz Rybka, dh. OSP Lutogniew, dh. OSP Kuklinów

W minioną sobotę chwilę przed godz. 14:00 w Wyganowie doszło do pożaru hali produkcyjnej. Z uwagi na rozmiar pożaru i składowane przy hali materiały palne straż pożarna otrzymywała dużo zgłoszeń w tej sprawie. Na szczęście nikt nie przebywał w środku, ponieważ był to dzień wolny od pracy.

 


Na miejsce zdarzenia skierowano 15 zastępów z PSP Krotoszyn oraz OSP Kobylin, OSP Baszków, OSP Zduny, OSP Zalesie Wielkie, OSP Smolice, OSP Wyganów, OSP Kuklinów i OSP Benice.

 

- Pierwsze zastępy docierające na miejsce pożaru zastały pożar hali w fazie rozwiniętej, który obejmował cały obiekt oraz materiały wykorzystywane w procesie produkcyjnym zgromadzone w pobliżu. Decyzją Kierującego Działaniami Ratowniczymi  na miejsce dysponowano kolejne zastępy, systematycznie zwiększając intensywność podawania środka gaśniczego. Działania utrudniała duża intensywność spalania materiałów zgromadzonych wewnątrz hali, silne zadymienie oraz wysoka temperatura. W momencie dotarcia na miejsce kolejnych jednostek sumarycznie podano 6 skutecznych prądów gaśniczych w natarciu na palące się wnętrze hali oraz materiały przy ścianie zewnętrznej. Celem zachowania ciągłości działań gaśniczych na miejscu zorganizowano zaopatrzenie wodne w oparciu o pobliską sieć hydrantową - informuje st. asp. Mateusz Dymarski z KP PSP Krotoszyn. 

 

 

Kiedy strażakom udało się opanować sytuację do środka zostały wprowadzone roty gaśnicze, których celem było dogaszanie ognia w hali oraz wynoszenie na zewnątrz nadpalanych elementów. Pomieszczenie systematycznie oddymiano. 

 

Jeszcze przed przybyciem służb ratowniczych jeden z domowników podjął próbę ratowania części mienia, na szczęście nie wymagał hospitalizacji.

 

- Przed przybyciem na miejsce jednostek ochrony przeciwpożarowej jeden z domowników  podjął próbę ewakuacji części wartościowego mienia, odczuwając negatywne skutki oddziaływania wysokiej temperatury oraz dymów pożarowych w hali. Mężczyźnie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy, oczekując na przyjazd służb medycznych. Na szczęście w trakcie szczegółowej diagnostyki w karetce pogotowia kierownik zespołu nie stwierdził podstaw  do hospitalizacji uczestnika zdarzenia - podaje dalej st. asp. Mateusz Dymarski z KP PSP Krotoszyn.

 

Działania na miejscu zdarzenia trwały ponad 5 godzin. 

 

Źródło: KP PSP Krotoszyn/st. asp. Mateusz DymarskiCzytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B