iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - CATERING DLA ZDROWIA - DIETA PUDEŁKOWA

Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT
Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Krotoszynie.


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firmPARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Reklama internetowa w gazecie
Kobylin

Piorun uderzył w budynek mieszkalny. Rodzina straciła dach nad głową

2019-08-30 08:08:00

Uderzenie pioruna było przyczyną wczorajszego pożaru w Kobylinie. Coraz częściej do podobnych zdarzeń dochodzi w naszej okolicy.

Do tego zdarzenia doszło wczoraj o godz. 16.37 przy ul. Krotoszyńskiej. Na miejsce natychmiast wysłano kilka zastępów straży pożarnej z PSP Krotoszyn, OSP Kobylin, OSP Kobylin, OSP Kuklinów, OSP Zalesie Wielkie i OSP Smolice.
Po dotarciu strażaków do palącego się budynku, okazało się, że w każdym z pomieszczeń pojawiają się iskry w przewodach elektrycznych. W całym domu tworzyły się zarzewia ognia. Podczas pożaru w domu przebywała starsza osoba i dziecko. Zdążyli jednak opuścić palący się budynek. Do kobiety wezwano zespół ratownictwa medycznego. Nie była jednak potrzebna jej hospitalizacja.

Strażacy w pierwszej fazie prowadzili działania gaśnicze z zewnątrz. Po przybyciu kolejnych sił i środków ratownicy zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego weszli do wnętrza palącego się obiektu i przystąpili do gaszenia za pomocą piany sprężonej. Po całkowitym ugaszeniu budynku usunęli na zewnątrz nadpalone elementy wyposażenia, które dogasili wodą.

Wszystkie pomieszczenia w budynku zostały oddymione i sprawdzone urządzeniami pomiarowymi, potwierdzając likwidacje zagrożenia.

Na tym trwające 1 godzinę i 54 minuty działania straży pożarnej zakończono.

 

Globalne ocieplenie i zmiana klimatu, jak zgodnie twierdzi większość naukowców, będzie doprowadzało do coraz częstszych anomalii pogodowych. Upały i nawałnice oraz gwałtowne burze w ostatnim czasie stają się normalnością. Niestety, to wszystko będzie miało wpływ na nasze codzienne życie.
Kilka dni temu, także piorun, strawił budynek gospodarczy w Jankowie Przygodzkim w powiecie ostrowskim, a silny wiatr pozrywał wiele dachów w gminie Odolanów. Z kolei w gminie Poniec od pioruna zapalił się stóg siana.
Prognozy pogody mówią, że upał w naszym regionie ma potrwać do niedzieli. Także w tych dniach mogą pojawić się kolejne burze, silny wiatr i grad.
 
 
fot. OSP Kobylin, KP PSP Krotoszyn
 

 
Fotorelacja

Reklama wyborcza - Piotr Januszkiewicz kandydat na posła

Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Reklama - Intermarche Krotoszyn - SupermarketReklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Reklama - Zapytaj prawnika - przeczytaj porady prawneiKrotoszyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikrotoszyn.pl