iKrotoszyn.pl reklamy
Piłka nożna

Piłkarki z Ósemki na siódmym miejscu w ogólnopolskim finale Pucharu Tymbarku!

Zdjęcie: SP8 Krotoszyn

Za nami XXIII edycja Pucharu Tymbarku. W fazie finałowej, w kategorii U12, wzięły udział dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Krotoszynie, które w tej imprezie reprezentowały Wielkopolskę.

Rozgrywki rozpoczęły się 14 czerwca na obiekcie stołecznego Hutnika, a zakończyły dwa dni później meczami o pierwsze miejsce na stadionie PGE Narodowym.

Zespół z SP 8 trafił do grupy K, w której walczył z ekipami z SP 44 Wrocław, SP 15 Zielona Góra i UKS SAP Szóstka Brzeg. W pierwszym meczu młode krotoszynianki musiały uznać wyższość zespołu z Wrocławia przegrywając 1:4. W kolejnych natomiast po wygranych 7:6 z UKS SAP Szóstka Brzeg i 3:0 z SP 15 Zielona Góra zapewniły sobie drugie miejsce w grupie i awans do czołowej ósemki.

W ćwierćfinale krotoszynianki trafiły na silny zespół SMS Katowice. Dziewczęta ze Śląska okazały się lepsze, zwyciężając 6:0. Kolejny mecz również nie ułożył się pomyślnie dla piłkarek z Krotoszyna. W starciu z SP Komorów Ósemka przegrała 1:3. Mnóstwo emocji dostarczyło spotkanie z drużyną SP 15 Bydgoszcz. Po remisie 2:2 zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne. W tym elemencie lepsze okazały się dziewczęta SP 8, zwyciężając 2:1.

Krotoszynianki ostatecznie zajęły wysokie VII miejsce w Polsce w XXII edycji Turnieju o Puchar Tymbarku w kategorii dziewcząt U12.

 

Skład drużyny SP 8 Krotoszyn: Iga Bielawna (c), Pola Bielawna, Wiktoria Furtan, Olga Kostka, Małgorzata Kowalewicz, Maria Krawiec, Natalia Pinkowska, Marta Rak, Lena Wojtkowiak, Zofia Wojtkowiak. Trenerzy: Magdalena Kalupa i Maciej Parczyński.

Źródło: SP8 Krotoszyn
Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.