iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Pijany młody kierowca zatrzymany po policyjnym pościgu

Zdjęcie: KPP Krotoszyn

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie po pościgu zatrzymali pijanego młodego kierowcę BMW, który nie reagował na wezwania do zatrzymania i łamał wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego.

W sobotni wieczór w Krotoszynie przy ul. Koźmińskiej policyjny patrol podjął próbę zatrzymania do kontroli drogowej kierowcę BMW. Kierowca auta zignorował funkcjonariuszy dających mu wyraźne sygnały świetlne oraz dźwiękowe do zatrzymania i podjął próbę ucieczki. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg ulicami miasta. - Kierowca BMW kontynuując ucieczkę łamał wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego czym stwarzał poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Pościg zakończył się na drodze w kierunku miejscowości Chachalnia, ponieważ kierujący stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. Następnie policjanci udaremnili kierującemu oraz pasażerowi próbę pieszej ucieczki - informuje krotoszyńska policja. Jak się okazało kierowca miał ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Po zatrzymaniu okazało się, że kierujący jest nietrzeźwy, a w pojeździe znajduje się pasażer, który w obecności funkcjonariuszy był wyraźnie zdenerwowany. - To wzbudziło w policjantach podejrzenie, że może on posiadać narkotyki. Podejrzenie to okazało się trafne, ponieważ podczas kontroli osobistej ujawniono przy nim środki odurzające.

Obaj mężczyźni spędzili noc w policyjnym areszcie. Niebawem staną także przed sądem. Zatrzymany w pościgu mężczyzna odpowie za popełnione przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli drogowej, a także za popełnione liczne wykroczenia drogowe. Natomiast drugi z mężczyzn odpowie za posiadanie przy sobie środków odurzających.

 

Policja przypomina, że zgodnie z treścią art. 178b Kodeksu karnego: Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Źródło: KPP Krotoszyn


Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.