iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - Centrum Rolno Ogrodnicze w Krotoszynie

Reklama - MEBLE Krotoszyn | MEB-TRANS – Ireneusz Sobczak

Reklama - CATERING DLA ZDROWIA - DIETA PUDEŁKOWAReklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firmReklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Bez względu od tego, gdzie mieszkasz i czym się zajmujesz, możesz wspierać naszą zakładkę ipomagamy aktywnie.

Autopromocja gazety internetowej ikrotoszyn.pl
Z regionu

Pierwszy taki pies w Południowej Wielkopolsce!

2019-10-18 08:10:00

Lata ciężkich treningów, ciągłej dyscypliny, zacieśniania więzi, między przewodnikiem, a psem przyniosły wymierne efekty. Orest – 9-letni owczarek australijski i jego przewodnik - Kasia, zaliczyli właśnie ostatnią sesję egzaminacyjną zespołów ratowniczych z psami specjalności terenowej klasy „I”.

O działaniach Grupy Poszukiwawczo–Ratowniczej stowarzyszenia Szukamy i Ratujemy w Ostrowie Wielkopolskim pisaliśmy już wielokrotnie. Ekipa składa się z sympatyków ratownictwa, którzy niosą pomoc innym ludziom. Współpracują ze służbami, a wszystkie ich działania są dokładnie przemyślane i rozplanowane. Jest wśród nich wielu profesjonalistów. Każdy pomaga z własnych chęci i nikt nie jest do niczego przymuszany.
 
Poziom egzaminu, w którym uczestniczyli Kasia i Orest był bardzo wysoki. Sędziowie wnikliwie oceniali sprawność fizyczną psa i jego zdolność pokonywania przeszkód, a także poziom posłuszeństwa i umiejętności przewodnika kierowania psem z dystansu. Egzamin sprawdzał również zachowanie się zwierzęcia w stosunku do człowieka, umiejętność lokalizacji i oznaczania osób w strefach o różnej skali dostępności oraz odporność psa i jego przewodnika na bodźce zewnętrzne stanowiące element pozoracji rozpraszającej.
Orest i Kasia udowodnili, że stanowią zgrany zespół i z wszystkimi zadaniami poradzili sobie w stopniu celującym. Dzięki temu Orest uzyskał specjalność ratowniczą klasy „I”, dzięki czemu – razem z Kasią – przez najbliższy rok mogą brać udział w akcjach ratowniczych na terenie kraju i poza jego granicami. Tym samym Orest stał się pierwszym psem w Południowej Wielkopolsce, który zdał tego typu egzamin. Jest to również pierwszy pies–ratownik terenowy klasy „I” w strukturach Grupy Poszukiwawczo–Ratowniczej stowarzyszenia Szukamy i Ratujemy, a zdobyte przez niego umiejętności będą bardzo cenne przy prowadzeniu kolejnych akcji poszukiwawczych.
 
 Fotorelacja

Reklama - PROMATIX KROTOSZYN - RTV, AGD, SPRZĘT POD ZABUDOWĘ

Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Reklama - Biuro Rachunkowe Maison Polska


Reklama - ADAM1.PL - Agencja Reklamowa, Studio Graficzne, Drukarnia

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecieAutopromocja ikrotoszyn.pl


Sieć gazet internetowych - igazetyinternetowe.pl