iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Auta Kaczmarek - Wypożyczalnia - Sprzedaż samochodów
Reklama - IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE

Adam 1 agencja reklamowa

TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Reklama - DUNYA DONER PRACA
Z regionu

Pierwszy taki pies w Południowej Wielkopolsce!

2019-10-18 08:10:00

Lata ciężkich treningów, ciągłej dyscypliny, zacieśniania więzi, między przewodnikiem, a psem przyniosły wymierne efekty. Orest – 9-letni owczarek australijski i jego przewodnik - Kasia, zaliczyli właśnie ostatnią sesję egzaminacyjną zespołów ratowniczych z psami specjalności terenowej klasy „I”.

O działaniach Grupy Poszukiwawczo–Ratowniczej stowarzyszenia Szukamy i Ratujemy w Ostrowie Wielkopolskim pisaliśmy już wielokrotnie. Ekipa składa się z sympatyków ratownictwa, którzy niosą pomoc innym ludziom. Współpracują ze służbami, a wszystkie ich działania są dokładnie przemyślane i rozplanowane. Jest wśród nich wielu profesjonalistów. Każdy pomaga z własnych chęci i nikt nie jest do niczego przymuszany.
 
Poziom egzaminu, w którym uczestniczyli Kasia i Orest był bardzo wysoki. Sędziowie wnikliwie oceniali sprawność fizyczną psa i jego zdolność pokonywania przeszkód, a także poziom posłuszeństwa i umiejętności przewodnika kierowania psem z dystansu. Egzamin sprawdzał również zachowanie się zwierzęcia w stosunku do człowieka, umiejętność lokalizacji i oznaczania osób w strefach o różnej skali dostępności oraz odporność psa i jego przewodnika na bodźce zewnętrzne stanowiące element pozoracji rozpraszającej.
Orest i Kasia udowodnili, że stanowią zgrany zespół i z wszystkimi zadaniami poradzili sobie w stopniu celującym. Dzięki temu Orest uzyskał specjalność ratowniczą klasy „I”, dzięki czemu – razem z Kasią – przez najbliższy rok mogą brać udział w akcjach ratowniczych na terenie kraju i poza jego granicami. Tym samym Orest stał się pierwszym psem w Południowej Wielkopolsce, który zdał tego typu egzamin. Jest to również pierwszy pies–ratownik terenowy klasy „I” w strukturach Grupy Poszukiwawczo–Ratowniczej stowarzyszenia Szukamy i Ratujemy, a zdobyte przez niego umiejętności będą bardzo cenne przy prowadzeniu kolejnych akcji poszukiwawczych.
 
 Fotorelacja

Reklama - OSK AS Maria Maśniak
Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

Przeprowadzki Krotoszyn - transport towarów

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Pralnia Laguna Krotoszyn

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
Reklama - STALMACH - Pokrycia Dachowe
iKrotoszyn.pl reklamy
Sieć gazet internetowych - igazetyinternetowe.pl