Zamawiaj bez wychodzenia z domu! - kupujlokalnie.online

iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - DUNYA DONER PRACA

Reklama - OSK AS Maria Maśniak

Reklama - Pralnia Laguna


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firmPARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Rynek Pracy powiatu krotoszyńskiego - oferty pracy oraz artykuły tematyczne
Bez względu od tego, gdzie mieszkasz i czym się zajmujesz, możesz wspierać naszą zakładkę ipomagamy aktywnie.

Autopromocja gazety internetowej ikrotoszyn.pl
Krotoszyn

Pierwsze otwarcie alei za nami. Drugie, gdy się zazieleni...

2020-01-08 13:01:00

Aleja Powstańców Wielkopolskich została dziś oficjalnie przekazana do użytkowania. To część dużego projektu rewitalizacji, który obejmuje także krotoszyńskie Błonia i teren kina.

Ta długo wyczekiwana przez mieszkańców chwila nastąpiła dziś w samo południe. Wzięli w niej udział m.in przedstawiciele krotoszyńskiego magistratu, wykonawcy, samorządowcy. Było to jednak tylko preludium. - Uroczyste otwarcie alei planujemy w okresie późno wiosennym, kiedy pokaże ona całe swoje piękno, gdy się zazieleni. Wtedy zrobimy święto ulicy, na które już dzisiaj bardzo serdecznie zapraszam - oświadczył Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna.

Na rewitalizację alei, Błonia oraz kina samorząd Krotoszyna pozyskał 20 mln niskooprocentowanej pożyczki (ok. 0,5% rozłożone na 20 lat) z funduszu Jessica.

 

W ramach inwestycji zrewitalizowano sieć wodnokanalizacyjną, deszczową, teletechniczną, energetyczną. Wykonano nową nawierzchnię dwujezdniową. Wprowadzono także rozwiązania dydaktyczne. - Dzięki temu dzieci będą mogły spędzać czas z rodzicami. Drzewa, to były pewne ograniczenia. Założenie było, aby maksymalnie wykorzystać istniejące. Około 12 wycięto, nasadzono 30. Zamontowane zostało także mechaniczne nawodnienie - wyjaśniał zebranym Andrzej Kaik, naczelnik Wydziału Inwestycji i Rozwoju w Urzędzie Miejskim w Krotoszynie.

 

- Liczymy teraz, że mieszkańcy przystąpią do rewitalizacji kamienic. Jest możliwość otrzymania premii kompensacyjnej. Informacja w urzędzie - przypomniał burmistrz. Przy tej okazji zwrócił się, za pośrednictwem prasy, z apelem do krotoszynian. - Przechodzę tędy, jest bardzo dużo mieszkańców ze swoimi pupilami. Apeluję, żeby pamiętać, że trzeba sprzątać - jest "psi pakiet" - i żeby mieć te czworonogi pod kontrolą, żeby nie robiły szkód, bo też widziałem, że kora jest powydrapywana. To wszystko jest z naszych pieniędzy, wiec będziemy musieli mniej wydawać na usuwanie negatywnych skutków.

Włodarz także dodał, że stara kostka brukowa została wykorzystana przy budowie nowej nawierzchni, podobnie, jak płyty chodnikowe.

 

 Fotorelacja
Reklama - IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE
Reklama - STALMACH - Pokrycia Dachowe

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Reklama - Zakuwanie węży hydraulicznych - DRAGON

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
Autopromocja ikrotoszyn.pl

iKrotoszyn.pl reklamy
Sieć gazet internetowych - igazetyinternetowe.pl