iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama - Mediazone to nowoczesny sklep komputerowy

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm


Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Krotoszynie.

AUTOPROMOCJA - Najświeższe informacje z krotoszyńskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Krotoszynie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Rynek Pracy powiatu krotoszyńskiego - oferty pracy oraz artykuły tematyczne
Bez względu od tego, gdzie mieszkasz i czym się zajmujesz, możesz wspierać naszą zakładkę ipomagamy aktywnie.
Krotoszyn

Pierwsze otwarcie alei za nami. Drugie, gdy się zazieleni...

2020-01-08 13:01:00

Aleja Powstańców Wielkopolskich została dziś oficjalnie przekazana do użytkowania. To część dużego projektu rewitalizacji, który obejmuje także krotoszyńskie Błonia i teren kina.

Ta długo wyczekiwana przez mieszkańców chwila nastąpiła dziś w samo południe. Wzięli w niej udział m.in przedstawiciele krotoszyńskiego magistratu, wykonawcy, samorządowcy. Było to jednak tylko preludium. - Uroczyste otwarcie alei planujemy w okresie późno wiosennym, kiedy pokaże ona całe swoje piękno, gdy się zazieleni. Wtedy zrobimy święto ulicy, na które już dzisiaj bardzo serdecznie zapraszam - oświadczył Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna.

Na rewitalizację alei, Błonia oraz kina samorząd Krotoszyna pozyskał 20 mln niskooprocentowanej pożyczki (ok. 0,5% rozłożone na 20 lat) z funduszu Jessica.

 

W ramach inwestycji zrewitalizowano sieć wodnokanalizacyjną, deszczową, teletechniczną, energetyczną. Wykonano nową nawierzchnię dwujezdniową. Wprowadzono także rozwiązania dydaktyczne. - Dzięki temu dzieci będą mogły spędzać czas z rodzicami. Drzewa, to były pewne ograniczenia. Założenie było, aby maksymalnie wykorzystać istniejące. Około 12 wycięto, nasadzono 30. Zamontowane zostało także mechaniczne nawodnienie - wyjaśniał zebranym Andrzej Kaik, naczelnik Wydziału Inwestycji i Rozwoju w Urzędzie Miejskim w Krotoszynie.

 

- Liczymy teraz, że mieszkańcy przystąpią do rewitalizacji kamienic. Jest możliwość otrzymania premii kompensacyjnej. Informacja w urzędzie - przypomniał burmistrz. Przy tej okazji zwrócił się, za pośrednictwem prasy, z apelem do krotoszynian. - Przechodzę tędy, jest bardzo dużo mieszkańców ze swoimi pupilami. Apeluję, żeby pamiętać, że trzeba sprzątać - jest "psi pakiet" - i żeby mieć te czworonogi pod kontrolą, żeby nie robiły szkód, bo też widziałem, że kora jest powydrapywana. To wszystko jest z naszych pieniędzy, wiec będziemy musieli mniej wydawać na usuwanie negatywnych skutków.

Włodarz także dodał, że stara kostka brukowa została wykorzystana przy budowie nowej nawierzchni, podobnie, jak płyty chodnikowe.

 

 Fotorelacja

Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT
Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Reklama - Agencja reklamowa Adam1


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Reklama internetowa w gazecieiKrotoszyn.pl reklamy
Sieć gazet internetowych - igazetyinternetowe.pl