iKrotoszyn.pl reklamy
Wydarzenia

Pielgrzymka na Jasną Górę

2022-06-14 08:06:00
Zdjęcie: Zuzanna Jankowska

W tym roku po raz 30. uczestnicy hufców pracy wzięli udział w Ogólnopolskiej Pielgrzymce na Jasną Górę. W ten sposób młodzież składa podziękowania za okazane łaski i powierza swoje trudy i troski Bożej Opaczności.


Tegoroczna pielgrzymka odbywała się pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa” i odbyła się 9 - 10 czerwca. Wielkopolskę reprezentowali uczestnicy z Krotoszyna i Kalisza.

Wyjazd do Częstochowy był także okazją do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Religijnej młodzieży OHP. Krotoszyńską jednostkę reprezentowała Adrianna Biedermann, uczennica Branżowej Szkoły I Stopnia w Kobylinie.

Zmagania konkursowe poprzedzone były koncertem zespołu „Wyrwani z niewoli”. - Członkowie zespołu opowiadali o swojej walce z uzależnieniem jakie stoczyli w swoim młodym życiu i pasji do muzyki, która stała się antidotum na używki – relacjonuje Zuzanna Jankowska, wychowawczyni Hufca Pracy w Krotoszynie, która była opiekunem krotoszyńskiej grupy OHP.

Kolejnego dnia młodzież uczestniczyła w spotkaniu w Bazylice Archidiecezjalnej. Następnie ze sztandarami przemaszerowano na Jasną Górę, gdzie odbyła się msza św.

List do redakcji

Czytaj również

jan mar skutery motory
LAGUNASHOP
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B
Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.