iKrotoszyn.pl reklamy
Wydarzenia

Pielgrzymka na Jasną Górę

2022-06-14 08:06:00
Zdjęcie: Zuzanna Jankowska

W tym roku po raz 30. uczestnicy hufców pracy wzięli udział w Ogólnopolskiej Pielgrzymce na Jasną Górę. W ten sposób młodzież składa podziękowania za okazane łaski i powierza swoje trudy i troski Bożej Opaczności.


Tegoroczna pielgrzymka odbywała się pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa” i odbyła się 9 - 10 czerwca. Wielkopolskę reprezentowali uczestnicy z Krotoszyna i Kalisza.

Wyjazd do Częstochowy był także okazją do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Religijnej młodzieży OHP. Krotoszyńską jednostkę reprezentowała Adrianna Biedermann, uczennica Branżowej Szkoły I Stopnia w Kobylinie.

Zmagania konkursowe poprzedzone były koncertem zespołu „Wyrwani z niewoli”. - Członkowie zespołu opowiadali o swojej walce z uzależnieniem jakie stoczyli w swoim młodym życiu i pasji do muzyki, która stała się antidotum na używki – relacjonuje Zuzanna Jankowska, wychowawczyni Hufca Pracy w Krotoszynie, która była opiekunem krotoszyńskiej grupy OHP.

Kolejnego dnia młodzież uczestniczyła w spotkaniu w Bazylice Archidiecezjalnej. Następnie ze sztandarami przemaszerowano na Jasną Górę, gdzie odbyła się msza św.
Czytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B