iKrotoszyn.pl reklamy
Ważne sprawy

PGKiM zbadało wodę pod kątem występowania bakterii Legionella

- W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Miasta i Gminy Krotoszyn zbadaliśmy newralgiczne miejsca sieci wodociągowej pod kątem występowania bakterii Legionella - informuje Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

 

- Nasze działania podjęliśmy niezwłocznie po wystąpieniu chorób związanych z ww. bakterią na terenie kraju. Minimalny czas oczekiwania na wynik wynosi 10 dni. Jak wcześniej informowaliśmy na łamach prasy (patrz artykuł: Czy woda dostarczana przez PGKiM jest bezpieczna? - przyp. red.) o minimalnym zagrożeniu bakterią Legionella w naszej sieci, dzisiaj możemy już stwierdzić jednoznacznie, że wyniki badań potwierdzają, że nasza woda jest bezpieczna i jest wolna od mikroorganizmów chorobotwórczych w liczbie stanowiącej potencjalne zagrożenie dla zdrowia ludzkiego - podaje krotoszyńska spółka.

- Tym samym przypominamy, że bakteria Legionella rozwija się w wodzie ciepłej. WHO wskazuje, że bakterie występują w systemach wodnych w temperaturze od 20 do 50 stopni Celsjusza (optymalnie 35 stopni Celsjusza). Drodzy mieszkańcy dbajcie o swoje instalacje wewnętrzne - przypominają pracownicy przedsiębiorstwa.

Warto dodać, że w laboratorium znajdującym się w PGKiM istnieje możliwość przebadania instalacji wewnętrznych, doprowadzających ciepłą wodę w obiektach.

 

Źródło: PGKiM
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR KROTOSZYN
PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.