iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

Pasowanie na czytelników

2015-11-09 08:57:07
Zdjęcie: Beata Waleńska, Marlena Nabzdyk
Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera w Krotoszynie, zorganizowała pasowanie nowo zapisanych czytelników Oddziału dla Dzieci i Młodzieży.

Pasowanie rozpoczęło się przedstawieniem „Czerwone kapturki”, przygotowanym przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Krotoszynie, pod kierunkiem pani Moniki Czubak–Sneli. Uczestnicy z wielkim zainteresowaniem oglądali występ uczniów klasy Vc, zachęcający do wkroczenia do niezwykłego świata bajek.

W trakcie spotkania na uczestników czekały ciekawe zabawy i zagadki, związane z najpiękniejszymi bajkami. Dzieci zapoznały się regulaminem Biblioteki, zasadami wypożyczenia książek oraz dowiedziały się, że książki dostarczają potrzebnych informacji, zapewniają rozrywkę, przenoszą w odległy i magiczny świat.

 

Najważniejszym punktem spotkania było złożenie przyrzeczenia. Przyszli czytelnicy z dumą powtarzali tekst ślubowania, w którym obiecali, że będą kochać i szanować książki. Aktu pasowania dokonała kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży – Marlena Nabzdyk, która dotykała ołówkiem ramienia każdego dziecka i wypowiadała słowa „Pasuję Cię na rycerza książek i mianuję ich przyjacielem”. Wszystkim świeżo upieczonym czytelnikom zostały rozdane prezenty – maskotki, które ufundował Urząd Miejski w Krotoszynie oraz zakładki i dyplomy. Dzień ten był szczególny dla wszystkich nowych czytelników i na pewno długo zapadnie w ich pamięci.

Marlena Nabzdyk
Czytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
ELTRONIK - CANAL+
CONDITOR UBEZPIECZENIA KROTOSZYN
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B