iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

Paliło się w Mahle

2015-12-01 18:12:00
(AKTUALIZACJA) Trzy jednostki straży pożarnej brało udział w gaszeniu pożaru, który dziś po południu wybuchł w krotoszyńskim przedsiębiorstwie Mahle.

Ogień pojawił się na jednej z hal produkcyjnych. - Sytuacja została opanowana. Nikt nie ucierpiał - mówi bryg. Tomasz Niciejewski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

W akcji gaśniczej wzięły udział trzy jednostki straży i dziewięciu strażaków.

(raf)

AKTUALIZACJA - 02.12

Informacja z Mahle Polska:

Dotyczy: Pożaru w hali na terenie firmy MAHLE Polska Sp. z o. o.

W dniu wczorajszym tj. 1.12.2015r. około godziny 16.00 w jednej z hal produk-cyjnych firmy MAHLE Polska Sp. z o. o w Krotoszynie doszło do zapalenia się urządzenia służącego do filtracji oleju honowniczego. Natychmiast podjęto akcję gaśniczą dostępnymi środkami. Z uwagi na zagrożenie, niezwłocznie powiadomiona zastała Straż Pożarna. W tym samym czasie dokonano ewakua-cji pracowników znajdujących się w obu halach. Straż Pożarna przybyła na miejsce wezwania i natychmiast podjęła sprawną akcję gaśniczą, dokonując ugaszenia ognia, a następnie schłodzenia całości urządzenia. Bardzo silne zadymienie hali uniemożliwiało dalszą pracę załogi na zmianie, która została w tym dniu zwolniona z obowiązku wykonywania pracy. Czas przestoju w produkcji został przeznaczony na oddymienie hali oraz przygotowanie jej do pracy dla zmiany nocnej. Po ustabilizowaniu sytuacji, produkcja została wzno-wiona o godzinie 22.00.
Przyczyną powstania pożaru było prowadzenie prac pożarowo niebezpiecznych przez pracownika firmy zewnętrznej, świadczącej usługi na rzecz MAHLE Polska Sp. z o. o w sposób niezgodny z zasadami prowadzenia takich prac. Jed-na osoba biorąca czynny udział w akcji gaśniczej zasłabła. Bezzwłocznie we-zwano karetkę Pogotowia Ratunkowego, której zespół udzielił pomocy na miejscu zdarzenia. Decyzją lekarza osoba ta została zabrana na obserwację do szpitala.
Dzięki sprawnej i profesjonalnej akcji przeprowadzonej przez służby pożarni-cze, udało się zminimalizować straty.
W dniu dzisiejszym firma funkcjonuje normalnie.Czytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B