iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama - DRUTEX - OKNA

Reklama - Zakuwanie węży hydraulicznych - DRAGON

Reklama - Pralnia Laguna


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firmPARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Rynek Pracy powiatu krotoszyńskiego - oferty pracy oraz artykuły tematyczne
Bez względu od tego, gdzie mieszkasz i czym się zajmujesz, możesz wspierać naszą zakładkę ipomagamy aktywnie.

Autopromocja gazety internetowej ikrotoszyn.pl
Krotoszyn

Otwarcie nowej części szpitala najszybciej w lipcu. Problemów jest jednak więcej...

2019-12-03 11:12:00

Po raz kolejny na naszych łamach poruszamy temat krotoszyńskiego szpitala. Sprawa ważna, bowiem dotyczy zdrowia mieszkańców naszego powiatu.

Radni powiatowi, podczas ostatniej sesji debatowali nad programem naprawczym Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie. W naszym wcześniejszym artykule już na ten temat wspominaliśmy:

 

 
 
Dysproporcja w zarobkach
Podczas piątkowych obrad poznaliśmy więcej faktów dotyczących krotoszyńskiej placówki. Na temat stanu finansowego, kadrowego i rozbudowy szpitala głos zabierało wielu radnych. Do ich wypowiedzi odniósł się starosta. - W naszym szpitalu jest ogromna, szalona różnica pomiędzy pensjami czy kontraktami lekarskimi, a pozostałymi grupami zawodowymi niższego personelu medycznego. Ale i tak te płace dla lekarzy są dużo niższe, niż płace w Ostrowie czy Pleszewie - mówił Stanisław Szczotka.
 
 
Lekarze chcą podwyżek, bo...
- Dzisiaj miałem ordynatora z oddziału chirurgii i ortopedii, który mówi, że: "są wypowiedzenia, jeżeli nie dostaniemy podwyżek". Może się tak zadziać, że oddziału - na który ja nie mam skarg pacjentów - może po prostu nie być - stwierdził starosta. - Jeżeli nie będzie rozwiązań systemowych, że lekarzom nie będzie się opłacało wyjeżdżać za granicę, to my niewiele możemy. Prawda jest też taka, że przez ostatnich 20 lat nie wprowadzono sieci szpitali, o czym się głośno mówiło. Dziś jest sytuacja taka, że jeżeli szpitale zaczną padać, to nasz padnie, jako jeden z ostatnich. Nie wiem czy to może być pocieszeniem.

 

Kto jest winny za opóźnienia w rozbudowie szpitala?

Kolejną kwestią poruszoną przez radnych, podczas sesji była opóźniająca się kwestia oddania do użytku rozbudowywanej części szpitala. - Jeżeli to skrzydło uda się otworzyć 1 lipca, to będę szczęśliwy. Dlatego tak się dzieje, ponieważ projektant, który od początku czerwca ma wiedzę, że ma zrobić projekt zamienny, to nie ma go do dzisiaj. Ponoć ma być do 6 grudnia - tłumaczył S. Szczotka.

 

Starosta kończąc temat oświadczył, że w związku z zaistniałą sytuacją pewnie z projektantem i wykonawcą spotka się w sądzie. - Jaki będzie efekt? Nie wiem. Wszystkim nam powinno zależeć, żeby ten szpital skończyć.

 

 


Reklama - Żele Antybakterijne z dostawą do domu
Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI Reklama - Agencja reklamowa Adam1


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
iKrotoszyn.pl reklamy
Sieć gazet internetowych - igazetyinternetowe.pl