iKrotoszyn.pl reklamy
Koźmin Wlkp.

Otwarcie nowej biblioteki coraz bliżej

2017-03-29 08:03:00
Zdjęcie: A. Flejsierowicz
Prace budowlane w nowej siedzibie biblioteki przy ul. Zamkowej w Koźminie Wielkopolskim wkroczyły w ostatni etap. Obecnie trwają roboty wykończeniowe wewnątrz budynku. Równocześnie wykonawca kładzie nową elewację. Otwarcie biblioteki jest zaplanowane na wrzesień.

Inwestycja przebiega zgodnie z planem. Prace budowlane są wykonywane sprawnie i  spodziewamy się ich zakończenia do końca kwietnia – zapewnia wiceburmistrz Jarosław Ratajczak.

 

W maju i czerwcu nowa siedziba będzie meblowana i urządzana, a przeprowadzkę księgozbioru zaplanowano w miesiącach wakacyjnych.

 

Zlokalizowana w zacisznym zakątku miasta na skraju koźmińskiego parku nowa biblioteka publiczna ma być miejscem wyjątkowym, w którym mieszkańcy będą chętnie spędzać czas. Jednocześnie ma spełniać funkcję nowoczesnego centrum wiedzy, ośrodka życia społecznego i kulturalnego, ale także azylu dla miłośników spokoju i dobrej książki.

 

Na parterze budynku będą się mieścić oddzielne wypożyczalnie dla: dorosłych, dzieci, młodzieży oraz wypożyczalnia audiobooków, a także czytelnia i czytelnia internetowa. Na pierwszym piętrze zaprojektowano salę konferencyjną, która będzie służyć m.in. na spotkania autorskie oraz pomieszczenia biurowe i zaplecze socjalne.

Przypomnijmy, że inwestycja jest współfinansowana z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020. Priorytet 2 Infrastruktura bibliotek, realizowanego przez  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Gmina Koźmin Wielkopolski pozyskała z tego programu na budowę nowej siedziby biblioteki kwotę 1 082 311,00 zł. Z własnych środków gmina dołoży do inwestycji tylko 8o tys.zł.

Źródło: Agnieszka Flejsierowicz, UMiG Koźmin Wlkp.


Czytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
CONDITOR UBEZPIECZENIA KROTOSZYN
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B
Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.