iKrotoszyn.pl reklamy
Ważne sprawy

Oszustwo na węgiel. Policja ostrzega!

2022-08-10 13:35:32

Ostatnio węgiel stał się towarem deficytowym. Okazuje się, że fakt ten wykorzystują oszuści, którzy po prostu w sposób bezczelny żerują na ludziach. Wszystko oczywiście dla szybkiego zysku.

 


- Do naszej komendy również zgłaszają się oszukani mieszkańcy, którzy za pośrednictwem różnych stron złożyli zamówienie na węgiel. Metoda była taka sama - wpłacali na podane konto bankowe zaliczkę, co stanowiło cząstkową cenę za towar i transport. Potem oczekiwali w niecierpliwości na dostawę, która nie nadeszła. Przepadły też pieniądze. Kontakt z oferentem się urwał, a ogłoszenie w Internecie szybko zostało usunięte - informują krotoszyńscy mundurowi.

 

Policja ostrzega przed oszustami rozsyłającymi SMS-y z linkiem do fałszywego sklepu internetowego z węglem z kopalń.

 

Wiadomości SMS z linkiem do stron, to fałszywe odnośniki, które sprawiają wrażenie autentycznych, a w rzeczywistości prowadzą do spreparowanych witryn.

 

Przy każdych zakupach warto sprawdzać, czy strona sklepu ma prawidłowy adres.

Policja apeluje, aby być ostrożnym w tego typu zamówieniach. - Nie bądźmy bezwzględnie ufni, że każde ogłoszenie w mediach społecznościowych jest prawdziwe. Wszyscy jesteśmy zdezorientowani oraz zdesperowani, bo chcemy kupić opał, a oszuści tylko na to czekają i zamieszczają takie oferty robiąc to dla zysku, a gdy uda im się kogoś naciągnąć szybko „zwijają interes”.

 

Źródło: KPP Krotoszyn


Czytaj również

OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
AGRO MINERAL PRODUKT
HURTOWNIA ALFALINE KROTOSZYN
MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B
Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.