iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - CATERING DLA ZDROWIA - DIETA PUDEŁKOWA

Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT
Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Krotoszynie.


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firmPARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Reklama internetowa w gazecie
Krotoszyn

Oszukiwał "na policjanta", został zatrzymany

2019-09-04 08:09:00

Krotoszyńscy kryminalni zatrzymali 23-letniego mężczyznę podejrzanego o udział w grupie zajmującej się wyłudzaniem pieniędzy metodą "na policjanta". Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Wszystko zaczęło się 1 sierpnia, kiedy to do mieszkania krotoszynianki zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Stwierdził, że znaleziono jej podrobiony dowód osobisty, w związku z czym jej konto w banku jest zagrożone i że ma natychmiast wypłacić wszystkie pieniądze z konta. Następnie na umówione hasło przekazać je innemu funkcjonariuszowi policji. Łatwowierna kobieta uczyniła, tak jak jej przykazano. Poszła do banku, wypłaciła pieniądze i na skrzyżowaniu ul. Zacisze z Rawicką nieznanemu mężczyźnie przekazała znaczną sumę pieniędzy.

 

Wtedy to sprawa nabrała biegu. Funkcjonariusze zatrzymali 23–latka, którego rola polegała na odbieraniu pieniędzy wyłudzonych od pokrzywdzonych osób. W toku prowadzonych czynności operacyjnych ustalono, że na terenie naszego województwa i nie tylko doszło do podobnych czynów, dokonanych między innymi przez tego oszusta.

 

Sąd wobec mężczyzny za popełnione czyny zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzech miesięcy aresztu.
Biorąc pod uwagę fakt, że mężczyzna tego czynu dopuścił się w warunkach recydywy, sąd może wymierzyć karę pozbawienia wolności do 12 lat.

Wszystko wskazuje na to, że w powyższy proceder zamieszanych jest więcej osób, dlatego sprawa ma charakter rozwojowy, a śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

 

Policja przypomina, że zasada „ograniczonego zaufania” do nieznajomych obowiązuje nie tylko dzieci. Dorośli często o niej zapominają, stając się ofiarami własnej łatwowierności i braku rozwagi. Oszuści wykorzystują ufność oraz dobre serce osób, które nie potrafią odmówić pomocy w trudnej sytuacji. Niespodziewane telefony osób podających się za policjantów, od dawna niewidzianych wnuków, siostrzenic czy kuzynów nie muszą zakończyć się naszą finansową porażką, jeżeli będziemy przestrzegać kilku podstawowych zasad.

 

Bądź ostrożna/y, pamiętaj:

  • jeżeli rozmówca proponuje Ci, że możesz potwierdzić autentyczność dzwoniącego policjanta pod numerem 112 - zanim zadzwonisz pod ten telefon, sprawdź czy rozłączyłeś poprzednią rozmowę;
  • policja nigdy w takich lub podobnych sytuacjach nie prosi o przekazanie pieniędzy; nie działaj pochopnie pod presją czasu;
  • po rozmowie zadzwoń do kogoś bliskiego na znany Ci numer telefonu, by opowiedzieć o zdarzeniu – nie może być ono tajemnicą;
  • jeśli nie możesz skontaktować się z najbliższymi, niezwłocznie powiadom policję o takim zdarzeniu, dzwoniąc pod numer 112.

 

Policjanci prowadząc działania profilaktyczne, również z seniorami, na każdym ze spotkań poruszają tematykę oszustw metodą „na wnuczka”, „na policjanta” i wielu innych. Policja zaprasza na takie spotkania, gdyż jak widać nie każdy wie na czym to polega i ludzie dają się oszukać.

 

 

 

Źródło: KPP KrotoszynReklama wyborcza - Piotr Januszkiewicz kandydat na posła

Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Reklama - Intermarche Krotoszyn - SupermarketReklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Reklama - Zapytaj prawnika - przeczytaj porady prawneiKrotoszyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikrotoszyn.pl