Zamawiaj bez wychodzenia z domu! - kupujlokalnie.online

iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - DUNYA DONER PRACA

Reklama - OSK AS Maria Maśniak

Reklama - Pralnia Laguna


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firmPARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Rynek Pracy powiatu krotoszyńskiego - oferty pracy oraz artykuły tematyczne
Bez względu od tego, gdzie mieszkasz i czym się zajmujesz, możesz wspierać naszą zakładkę ipomagamy aktywnie.

Autopromocja gazety internetowej ikrotoszyn.pl
Z powiatu

Oświadczenie Radnych Prawa i Sprawiedliwości

2019-10-08 13:10:00

Karta Praw Rodziny, której przyjęcie spotkało się z ostrym sprzeciwem radnych Powiatu Krotoszyńskiego zasiadających w Komisji Spraw Społecznych i w Komisji Budżetowo-Gospodarczej i Rolnictwa ma swoje źródło w Synodzie Biskupów, który był poświęcony zadaniom, jakie ma do wykonania chrześcijańska rodzina we współczesnym świecie.

Dla rozwiania obaw chcemy podkreślić, że Karta jest przede wszystkim dokumentem, z którego należy korzystać, zwłaszcza kiedy odpowiada się za kształt stanowionego prawa miejscowego, przede wszystkim jeżeli chodzi o kwestie społeczne i edukację. Karta odnosi się do chrześcijańskiego wymiaru rodziny, zbudowanego na małżeństwie, które tworzą kobieta  i mężczyzna. Rodzice, ponieważ dali życie dzieciom, mają pierwotne, niezbywalne prawo  i pierwszeństwo do wychowania potomstwa. Co równie istotne, to rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami moralnymi i religijnymi, z uwzględnieniem tradycji kulturalnych rodziny. Rodzice mają prawo do tego, aby swobodnie wybierać szkołę lub inne środki niezbędne do kształcenia dzieci, zgodnie z własnymi przekonaniami. Tak zwane „wielkie rodziny” mają prawo do tego, aby były otaczane szacunkiem i opieką. Wspomnieć należy także o tym, że jeżeli państwo, władza publiczna narzuca obowiązkowy system wychowania, z którego zostaje usunięta całkowicie formacja religijna, to mamy do czynienia z naruszeniem praw rodziny. Zwracamy na to uwagę ponieważ pojawiają się coraz częściej napastliwe postulaty środowisk LGBT czy też lewicowych partii politycznych, że należy usunąć naukę religii ze szkół. Karta Praw Rodziny wyraźnie wskazuje rodzicom, że mają prawo, do tego aby ich dzieci uczyły się religii w szkołach, tak samo jak i to, że rodzice mają prawo do tego, że ich dzieci nie będą musiały uczęszczać do szkół, które nie zgadzają się z ich własnymi przekonaniami moralnymi i religijnymi. Kończąc chcemy podkreślić, że katalog praw rodziny ujęty w Karcie jest bardzo obszerny; począwszy od kwestii ładu moralnego, po wymiar prawny i ekonomiczny gwarantujący ze strony państwa godny poziom życia i pełny rozwój.

Dlatego też pojawia się pytanie: czego boją się radni, którzy na wspólnym posiedzeniu Komisji Spraw Społecznych i Komisji Budżetowo-Gospodarczej i Rolnictwa w dniu 18 sierpnia 2019 roku odrzucili możliwość podjęcia na forum Rady Powiatu Krotoszyńskiego dyskusji  odnoszącej się do stosowania  Karty przez samorząd powiatowy?

Na to pytanie powinni odpowiedzieć radni PSL (Stanisław Szczotka, Hieronim Marszałek, Piotr Osuch, Wiesław Popiołek, Irena Rękosiewicz), SIO (Juliusz Poczta, Ryszard Chojnicki, Marcin Leśniak, Paweł Radojewski, Miłosz Zwierzyk), OPS (Zbigniew Brodziak, Henryk Jankowski, Jacek Zawodny) i PO (Dariusz Rozum), którzy byli na NIE lub WSTRZYMALI SIĘ od głosu. Dziwne w tym jest to, że część z nich to praktykujący katolicy.

Od kilku lat Prawo i Sprawiedliwość, które realizuje politykę prorodzinną i prospołeczną jest obiektem niebywałego ataku ze strony środowisk, które w swej ideologii stanowią zagrożenie dla polskich rodzin. Są to środowiska LGBT, środowiska promujące groźną ideologię gender, lewicowe partie polityczne itp. Atak na rodzinę ze strony tych środowisk, to przede wszystkim atak na wartości, na trwałość związku mężczyzny i kobiety. To także wojna cywilizacji śmierci z cywilizacją życia, która oparta jest na tzw. uniwersalizmie chrześcijańskim. W tym miejscu należy podkreślić, że Sejm RP w październiku 2016 r. przyjął uchwałę w sprawie ustanowienia Dnia Praw Rodziny. Zatroskani o przyszłość rodziny opartej na związku mężczyzny i kobiety, na przekazywanie życia i zaspokojenie podstawowych potrzeb małżonków i dzieci ustanowiono, aby dzień 22 października był Dniem Praw Rodziny. Niestety, posłowie Platformy Obywatelskiej z naszego okręgu nie głosowali za przyjęciem tej uchwały. Ubolewamy z tego powodu tym bardziej, że Karta Praw Rodziny doskonale koresponduje z Konstytucją RP, która zawiera prawną ochronę rodziny. Konstytucją, na którą tak chętnie powołują się środowiska skupione wokół Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Intencją Radnych PiS w Radzie Powiatu Krotoszyńskiego jest, aby Karta Praw Rodziny została przyjęta przez radnych i stanowiła fundament dla tworzonych, prawnych, rozwiązań stanowionego prawa miejscowego jeżeli chodzi o rodzinę. Podobnie ma się to do szkół, które nie powinny prowadzić działań edukacyjnych, które byłyby sprzeczne z wolą rodziców. Przecież tzw. gołym okiem widać zapędy środowisk lewackich, LGBT itp. jeżeli chodzi o seksualizacje dzieci.

W związku z tym zachęcamy wszystkie rodziny z Powiatu Krotoszyńskiego do zaangażowania się w życie społeczne wspólnot lokalnych, aby nie dopuścić do promocji ideologii, która jest skierowana przeciw rodzinie i jest niezgodna z wartościami większości mieszkańców naszego Powiatu.

 

Radni Prawa i Sprawiedliwości będą zawsze stać po stronie wartości ogólnie przyjętych, dla których dobro rodziny i jej prawa zawsze będą w centrum uwagi.

Źródło: *Artykuł sponsorowany


Reklama - IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE
Reklama - STALMACH - Pokrycia Dachowe

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Reklama - Zakuwanie węży hydraulicznych - DRAGON

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
Autopromocja ikrotoszyn.pl

iKrotoszyn.pl reklamy
Sieć gazet internetowych - igazetyinternetowe.pl