iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Finestra Krotoszyn | Tomasz Rynowiecki | OKNOPLAST | Okna | Drzwi | Rolety Zewnętrzne |
Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Informator rolniczy - dla rolnika
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE

Informator rynku pracy
Żużel

Ostrowskie podium!

2020-10-28 08:10:00

68. Turniej o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego z pewnością przejdzie do historii. Odbył się w dobie pandemii, bez kibiców w obsadzie młodzieżowej. Po raz czwarty w dziejach wygrał go reprezentant ostrowskiego klubu, Sebastian Szostak, a po raz drugi w historii przedstawiciele jednego klubu obsadzili całe podium. Obok Szostaka stanęli na nim bowiem Jakub Krawczyk i Kacper Grzelak.

– Nie myślałem przed zawodami o tym, że mogę je wygrać. Skupiałem się na każdym kolejnym wyścigu. Nerwy zaczęły się przed ostatnim, kiedy wiedziałem, że potrzebuję punktu, by ostatecznie zwyciężyć. Nie spodziewałem się, że kiedykolwiek wywalczę to piękne trofeum  – mówił po zejściu z podium Sebastian Szostak, który został najmłodszym w historii zwycięzcą Łańcucha Herbowego. Triumfował w wieku 17 lat, przebijając wyczyn Tomasza Golloba, który wygrał w 1990 roku, mając 19 lat.

Szostak został tym samym czwartym reprezentantem ostrowskiego klubu, który wygrał Łańcuch Herbowy. Po Kazimierzu Bentke w 1958 roku, Jacku Brucheiserze w 1981 i Marku Garsztce w 1992. – Dla mnie jako ostrowianina to niesamowite uczucie zapisać się na takiej liście triumfatorów, gdzie są takie wspaniałe nazwiska jak pan Roman Jankowski, pan Tomasz Gollob czy Bartosz Zmarzlik -cieszył się 17-latek.

Wspólnie z kolegami napisał jeszcze inną piękną historię. Jakub Krawczyk był drugi, a Kacper Grzelak trzeci. O miejscach na podium rozstrzygał wyścig dodatkowy. Całe podium żużlowców z jednego klubu miało miejsce tylko raz w historii Turniejów o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. W 1987 roku dokonali tego żużlowcy Unii Leszno. Wygrał Zenon Kasprzak przed Zbigniewem Krakowskim i Romanem Jankowskim. Po 33 latach dokonali tego samego żużlowcy Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski Sebastian Szostak, Jakub Krawczyk i Kacper Grzelak.

Wielkie brawa dla wychowanków ostrowskiego klubu, podopiecznych trenera Mariusza Staszewskiego, któremu również należą się ogromne gratulacje i słowa uznania.

68. Turniej o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego wspierała Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski.Fotorelacja


Źródło: tzostrovia.pl
Wspieraj firmy z Twojego regionu! kupujlokalnie.online

Conditor Ubezpieczenia Oddział Krotoszyn


Adam 1 agencja reklamowa

Informator ślubny - organizacja, tradycje, porady
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra


iPomagamy - akcje charytatywne krotoszyn, zbiórki pieniędzy krotoszyn
Wiadomości kulturalne z Krotoszyna

iKrotoszyn.pl reklamy
Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową