LOK

Ostatni raz w tym roku

2021-12-13 11:12:00
Zdjęcie: A. Azgier
Na strzelnicy ZP LOK w Krotoszynie odbyły się ostatnie w tym roku zawody strzeleckie zaliczane do klasyfikacji Szkolnej Ligi Strzeleckiej powiatu krotoszyńskiego pn. „Wielobój obronny”.

W zawodach udział wzięło 52 zawodników z 12 drużyn: SP1, SP4, SP7, ZSTiO, ZSP Zduny, ZSP3 oraz SOSW w Borzęciczkach i Konarzewie.

Zawodników i opiekunów na strzelnicy powitali prezes ZP LOK Leszek Ostojski i sędzia główny zawodów Antoni Azgier. Zawody składały się z trzech konkurencji dla uczniów szkół podstawowych i specjalnych tj. strzelanie z karabinka, rzutów lotkami i rzutów granatami do celu, a juniorzy czyli uczniowie szkół ponadpodstawowych strzelali jeszcze z pistoletu pneumatycznego. W trakcie zawodów zawodnicy mogli częstować się gorąca herbatą, szczególnie po konkurencji odbywającej się na zewnątrz czyli rzutów granatami.

Po blisko trzech godzinach zmagań podsumowano i ogłoszono wyniki oraz wręczono dyplomy, puchary, medale i nagrody rzeczowe.

 

Wyniki zawodów:

  • Szkoły Podstawowe – kat. młodzik drużynowo:

1. SP nr 1 - 316 pkt (Gracjan Wika, Maciej Stefaniak, Grzegorz Wyrwas)

2. SP nr 1 (II druż.) - 279 pkt (Zofia Paszek, Kalina Tobolska, Oliwia Gniazdowska), op. Wiesław Wciórka

3. SP nr 7 - 273 pkt (Martyna Tadel, Maja Włodarczyk, Dominika Roszczak), op. Jacek Paszkier

 

  • Indywidualnie młodzik:

1. Magdalena Linke SP nr 7 - 120 pkt

2. Kalina Tobolska SP nr 1 - 108 pkt

3. Grzegorz Wika SP nr 1 - 108 pkt

 

  • Szkoły Podstawowe – kat. junior młodszy drużynowo:

1. SP nr 1 (II druż.) - 355 pkt (Jakub Młynarz, Witold Pietraszewski, Maksymilian Bondzior)

2. SP nr 1 (I druż.) - 328 pkt (Oskar Błaszczyk, Wiktor Orwat, Jakub Stelmaszyk), op. obu drużyn Wiesław Wciórka

3. SP nr 4 - 323 pkt (Wiktor Gorecki, Szymon Walendowski, Kamil Dolata), op. Sławomir Kramarz

 

  • Indywidualnie junior młodszy:

1. Oskar Błaszczyk SP nr 1 - 129 pkt

2. Maks Bondzior SP nr 1 - 125 pkt

3. Wiktor Gorecki SP nr 4 - 120 pkt

 

  • Juniorzy – tylko klasyfikacja indywidualna:

1. Martyna Wasielak ZSP3 - 215 pkt

2. Miłosz Marszałek ZSTiO - 214 pkt

3. Damian Wawrzyniak ZSP Zduny - 194pkt

 

  • Szkoły Specjalne – drużynowo:

1. SOSW Borzęciczki - 425 pkt (Patryk Hamulski, Kacper Drzewiecki, Patryk Szkopiński), op. Piotr Woźny

2. SOSW Konarzew - 406 pkt (Roman Zachwyc, Maciej Orpiszak, Dominik Haładaj), op. Szymon Szkudłapski

3. SOSW Borzęciczki (II druż.) - 343 pkt (Patryk Gabrysiak, Paweł Pieszak, Mateusz Bartkowiak)

 

  • Indywidualnie:

1. Roman Zachwyc SOSW Konarzew - 149 pkt

2. Patryk Hamulski SOSW Borzęciczki - 148 pkt

3. Paweł Pieszak SOSW Borzęciczki - 143 pkt

 

Ciekawe i emocjonujące zawody zakończyły się wręczeniem uczniom Szkół Ponadpodstawowych i Specjalnych pucharów, dyplomów i nagród ufundowanych przez Starostwo Powiatowe, a także uczniom Szkół Podstawowych pucharów dla drużyn i medali ufundowanych przez Urząd Miejski w Krotoszynie w ramach ofert dla organizacji pozarządowych oraz nagród rzeczowych ufundowanych przez SK LOK i SP nr 1 w Krotoszynie.

 

Organizatorami zawodów był Zarząd Powiatowy LOK oraz Szkolne Koło LOK przy SP nr 1 w Krotoszynie noszącej imię Powstańców Wlkp. przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Krotoszyn oraz Starostwa Powiatowego.

Źródło: A. Azgier


Czytaj również