iKrotoszyn.pl reklamy
Lekkoatletyka

Ósemka z tytułem Wicemistrzów Polski w czwórboju lekkoatletycznym!

2022-06-13 13:06:00

Podczas rozgrywanego w Głuchołazach ogólnopolskiego finału igrzysk dzieci w czwórboju lekkoatletycznym zawodnicy rywalizowali w konkurencjach rzutu piłeczką palantową, skoku w dal, biegu na 60 m i biegu na 1 000 m.


- Pierwsze trzy konkurencje rozegrano w czwartek i po podliczeniu punktów Ósemka plasowała się na drugim miejscu - relacjonuje trener Łukasz Rak.

Prowadził Aleksandrów Łódzki, co warto podkreślić, drużynowy mistrz Polski w przełajach, co miało duże znaczenie przed ostatnią konkurencją, którą był bieg na długim dystansie. Tuż za Ósemką plasowały się SP 91 z Krakowa, która przyjechała z lepszym bilansem punktowym z finału wojewódzkiego i Chojnice z zachodniopomorskiego, obecni wicemistrzowie kraju w przełajach.
 
Podopieczni Ł. Raka stanęli jednak na wysokości zadania i obronili srebrny medal, bijąc swoje rekordy życiowe w biegu o kilkanaście sekund. Wojownicy z Krotoszyna zdobyli tym samym szósty medal w ciągu ostatniego roku.
 
 
Skład SP8: Michał Drożyński, Kacper Nowak, Wojciech Ulbrich, Szymon Kliber, Borys Trafas, Maciej Krawczyk. Trenerzy: Łukasz Rak i Hubert Wronek.Czytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B