iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama - DRUTEX - OKNA

Reklama - Zakuwanie węży hydraulicznych - DRAGON

Reklama - ZBIGNIEW BRODZIAK - życzenia wielkanocne 2020

Reklama - Pralnia Laguna


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firmPARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Rynek Pracy powiatu krotoszyńskiego - oferty pracy oraz artykuły tematyczne
Bez względu od tego, gdzie mieszkasz i czym się zajmujesz, możesz wspierać naszą zakładkę ipomagamy aktywnie.

Autopromocja gazety internetowej ikrotoszyn.pl
Poradnik

Okrycie roślin na zimę

2019-10-18 11:18:45

Pielęgnując ogród, nie chcemy, by zima zniszczyła całą naszą pracę. Dlatego przed pierwszymi przymrozkami, koniecznie zorientujmy się, jakie rośliny są w stanie, bez naszej pomocy, przetrwać zimę, a które potrzebują więcej opieki.

Jeśli spotkaliście się z opinią, że okrywanie roślin jest zbędne, nie należy tego słuchać. To mit, który być może wynika ze złej wiedzy. Rośliny, co prawda nie wszystkie, bez dodatkowego okrycia nie przetrwają zimy. O „ubranie” będą wołać rośliny zimozielone, czyli te, które nie zrzucają liści. Należą do nich np. różanecznik, pieris japoński, laurowiśnia wschodnia, magnolia, ostrokrzew, budleja, hortensja, gunera. Pamiętajmy też o różach.

 

Najbardziej niebezpieczne dla roślin są mrozy i zima bez śniegu. Jeśli nie przykryjemy roślin, a spadnie duża ilość śniegu, który będzie się długo utrzymać, to nie musimy się martwić. Gorzej z mrozami.

 

Tuż po jesiennych porządkach i po uprzątnięciu trawnika z niechcianych liści, możemy je wykorzystać do przykrycia krzewów, pnączy czy rabatów bylinowych. Liście nie nadają się do przykrywania zimozielonych roślin, ponieważ nie przepuszczają one powietrza i rośliny mogą zacząć gnić. Można też wykorzystać słomę, która przepuszcza powietrze i jest mocniejsza, bo w przypadku silnego wiatru nie zwiewa. Najwygodniejszą formą są słomiane maty. Wadą jest fakt, że mogą się w niej chować gryzonie. Dobrym rozwiązaniem i chyba najpopularniejszym jest włóknina, którą można kupić praktycznie w każdym sklepie ogrodniczym. Odpowiednio zawiązana, chroni rośliny przed mrozem i wiatrem. Korzenie i pnącza można zabezpieczyć korą i trocinami. Jeśli posiadamy taras i kwiaty doniczkowe, a nie mamy możliwości przeniesienia ich do ciepłego miejsca, możemy w tym celu użyć folii bąbelkowej lub styropianu.

 

Nie okrywajmy roślin zbyt wcześnie, mogą się zagnieździć gryzonie lub nasza praca może zostać zniszczona przed silny wiatr, np. w przypadku liści. Kierujmy się przy tym szczegółowymi prognozami pogody.

 

 Reklama - OSK AS Maria Maśniak
Reklama - Jarosław Kubiak - życzenia wielkanocne 2020 Reklama - Marian Włosik - życzenia wielkanocne 2020

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI Reklama - Agencja reklamowa Adam1


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
iKrotoszyn.pl reklamy
Sieć gazet internetowych - igazetyinternetowe.pl