iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Płytki ceramiczne CERAMEX
Szkółka roślin ozdobnych Bielawni
Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Informator rolniczy - dla rolnika

Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura Informator rynku pracy
Mapa - Pojemniki na plastikowe nakrętki MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Ważne sprawy

OIOM w krotoszyńskim szpitalu czasowo zamknięty

2021-09-01 18:09:00

Docierają do nas smutne wiadomości dotyczące Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii szpitala powiatowego w Krotoszynie.

Informują nas zarówno pracownicy szpitala powiatowego, jak i Czytelnicy o zamknięciu OIOM-u w placówce przy ul. Mickiewicza w Krotoszynie. Powodem ma być brak lekarzy anestezjologów.

 

Informację tę potwierdza Stanisław Szczotka, starosta krotoszyński. - Nie są przyjmowani pacjenci, którzy potrzebują pomocy lekarzy anestezjologów. Odsyłani są do sąsiednich szpitali - wyjaśnia włodarz powiatu. Nie potwierdza jednak doniesień na temat przeniesienia dotychczasowych pacjentów tego oddziału do innych placówek. Takie jednak informacje także do nas napływają. Starosta dodaje także, że NFZ został poinformowany o problemie i czasowym zawieszeniu pracy OIOM-u.

Zdaniem S. Szczotki taka sytuacja może potrwać około tygodnia. Jutro jesteśmy umówieni ze starostą na spotkanie dotyczące właśnie obecnej sytuacji w szpitalu. Oczywiście podzielimy się z naszymi Czytelnikami tymi informacjami.

 

Z kolei radni powiatowi skupieni w klubie Prawa i Sprawiedliwości zamierzają zwołać sesję nadzwyczajną, by uzyskać informacje na temat funkcjonowania szpitala. W tym celu pod stosownym wnioskiem muszą zebrać pięć podpisów. W klubie PiS jest czterech radnych. Czy uda im się pozyskać jeszcze jedną osobę? 

 

O spokój w kwestii krotoszyńskiej lecznicy apeluje natomiast Zbigniew Brodziak, radny powiatowy, a zarazem członek Rady Społecznej przy SPZOZ w Krotoszynie i przewodniczący Rady Fundacji Szpital Powiatowy w Krotoszynie. - Pojawiały się pewne osoby, które robiły zamieszanie wokół szpitala. Powściągnąłbym tę nagonkę na szpital. Wielokrotnie powtarzałem, że wokół szpitala powinno budować się dobry PR, tym bardziej w okresie jego rozbudowy. Jeżeli są niedociągnięcia, to są organy kontrolne, które do tej pory nie znalazły żadnych nieprawidłowości w procedurze medycznej - mówi Z. Brodziak. - Od zarządzania szpitalem nie jest jeden pan anestezjolog, ale dyrekcja szpitala - stwierdza rajca. - Pragnę powtórzyć za starym przysłowiem, że w swoje gniazdo się nie...

 

Poniżej przypominamy artykuł, kilka kilka dni temu ukazał się na naszych łamach. Tytuł mówi sam za siebie.

 

Dyrekcja SPZOZ: "Krotoszyńskiemu szpitalowi oraz Oddziałowi Anestezjologii i Intensywnej Terapii nie grozi likwidacja czy zamknięcie"

 Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

SOLARMAT TOMNICE
Kredyty Krotoszyn - Pośrednictwo kredytowe - Najfinanse Tomasz Gierko
iPomagamy - akcje charytatywne krotoszyn, zbiórki pieniędzy krotoszyn

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Wiadomości kulturalne z KrotoszynaDni Karpia 2021