Z powiatu

Ogień w przewoźnej suszarni wypełnionej ziarnami kukurydzy

2021-11-30 13:11:00
Zdjęcie: dh Szymon Sikora
W piątek, 26 listopada strażacy z powiatu krotoszyńskiego podejmowali interwencję w miejscowości Gałązki (gmina Koźmin Wielkopolski). Na terenie jednej z posesji doszło do pożaru przewoźnej suszarni do ziarna.

- Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 17:42. Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie, dwa zastępy z jednostki OSP Koźmin Wielkopolski i jeden zastęp z jednostki OSP Borzęciczki. Do zdarzenia udał się również samochodem operacyjnym komendant powiatowy PSP w Krotoszynie - informuje st. kpt. Tomasz Patryas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

- Kierujący Działaniem Ratowniczym w wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalił, że pali się przewoźna suszarnia wypełniona ziarnem kukurydzy. Strażacy podali prąd gaśniczy wody w natarciu na palącą się maszynę doprowadzając do stłumienia pożaru. Następnie w płaszczu zewnętrznym zbiornika suszarni przy pomocy piły do stali wykonali otwór, przez który opróżnili suszarnię ze zgromadzonej w niej kukurydzy. Usunięte tlące się ziarno dogasili prądem wody. Maszyna była stale monitorowana kamerą termowizyjną, nagrzane elementy schładzano wodą. Po usunięciu zagrożenia działania straży pożarnej zakończono i zastępy wróciły do miejsca stacjonowania - podaje st. kpt. T. Patryas.

Działania straży pożarnej trwały 2 godziny i 41 minut.Czytaj również