iKrotoszyn.pl reklamy
Wydarzenia

„Odjazdowy Bibliotekarz” w Orpiszewie

W tym roku trasa „Odjazdowego Bibliotekarza” prowadziła z Krotoszyna do Orpiszewa. W imprezie uczestniczyło 97 rowerzystów ubranych w pomarańczowe koszulki i odblaskowe kamizelki.

Uczestnicy rajdu wyruszyli w drogę z parkingu przy krotoszyńskiej bibliotece. Po drodze cykliści zatrzymywali się w miejscach związanych z historią. Ciekawostki dotyczące tych miejsc przedstawiał dr Edward Jokiel – prezes Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 Koło Krotoszyn.

W tym roku trasa wiodła przez Durzyn, Tomnice, Jasne Pole, Sędziszew do Orpiszewa, gdzie na terenie Szkoły Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego zostało zorganizowane ognisko, na którym uczestnicy rajdu mogli usmażyć sobie kiełbaski. Zostali również poczęstowani plackiem drożdżowym upieczonym przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Orpiszewie. Po krótkim odpoczynku przystąpiono do gier, zabaw i konkursów.

Akcję zorganizowała Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera w Krotoszynie oraz Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 - Koło Krotoszyn przy współpracy Szkoły Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Orpiszewie, Sołectwa Orpiszew i Koła Gospodyń Wiejskich w Orpiszewie. 

 
- Fotorelacja -


Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.