iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Od rana na "podwójnym gazie"...

W środę 16 sierpnia, od wczesnych godzin rannych na terenie powiatu krotoszyńskiego policja przeprowadziła działania „Trzeźwość”. Funkcjonariusze ruchu drogowego skontrolowali 661 kierowców. Zatrzymano dwóch jadących na podwójnym gazie.

- Działania „Trzeźwość” prowadzone są cyklicznie na drogach miasta i powiatu krotoszyńskiego. Ich głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach m.in. poprzez eliminowanie pijanych kierowców, którzy są zagrożeniem nie tylko dla swojego życia i zdrowia, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego - informują mundurowi. 

- W związku z prowadzoną akcją, na terenie powiatu krotoszyńskiego zostały zorganizowane posterunki  kontrolne. Policjanci przebadali na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu 661 kierujących. Ujawniono dwóch kierowców, którzy poruszali się pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości - podaje policja.

66-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego kierował pojazdem ciężarowym marki Mercedes będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 0,35 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Za popełniony czyn mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Sprawa  trafiła do sądu.

Ten sam parol przed godz. 7.00 rano w miejscowości Chachalnia zatrzymał 48-letniego mieszkańca powiatu milickiego, który kierował samochodem osobowym m-ki Renault w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 1,08 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Za popełniony czyn mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Sprawa również trafiła do sądu.

 

Policjanci apelują!

- Nie wsiadajmy za kierownicę pod wpływem alkoholu, ponieważ w ten sposób ryzykujemy nie tylko swoje życie, ale też życie innych użytkowników ruchu.

Źródło: KPP Krotoszyn
Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.