iKrotoszyn.pl reklamy
Ważne sprawy

Od północy do godziny 4.00, na kilkudziesięciu ulicach w mieście i gminie Krotoszyn, zgaśnie oświetlenie

Zdjęcie: Archiwum

- W związku z nakładanymi na organy administracji publicznej regulacjami, które są zobowiązane do ograniczenia zużycia energii, planowane jest wyłączenie określonych obwodów oświetleniowych na terenie miasta i gminy Krotoszyn - informuje magistrat.

- Ta niewątpliwie trudna i niewygodna dla nas wszystkich decyzja jest jednak niestety niezbędna, także ze względu na konieczność redukcji ponoszonych przez gminę kosztów za zużycie energii elektrycznej, które w ostatnim czasie zdecydowanie wzrosły - podaje urząd.

- Po wprowadzonych w roku 2022 ograniczeniach w mocy natężenia światła w oprawach oświetleniowych typu LED, montażu sterowników oświetlenia ulicznego, dokładnym monitoringu godzin włączania i wyłączania obwodów oświetleniowych stanowiących własność „Oświetlenie uliczne i drogowe” Sp. z o.o. w Kaliszu oraz wyłączaniu oświetlenia zewnętrznego obiektów użyteczności publicznej, szkół oraz obiektów sakralnych od połowy stycznia 2023 r. będzie wyłączane oświetlenie uliczne w godzinach nocnych na obwodach oświetleniowych stanowiących własność miasta i gminy Krotoszyn. Oświetlenie będzie wyłączane w godzinach od 00:00 do 04:00 rano i dotyczy kilkudziesięciu ulic i placów na terenie naszej gminy - wyjaśnia UM.

Warto dodać, że do krotoszyńskiego samorządu należy około 20-25 procent całości ulicznego oświetlenia w mieście i gminie. Pozostała część stanowi własność „Oświetlenie uliczne i drogowe” Sp. z o.o. w Kaliszu. To istotna informacja, bowiem kolejnym krokiem będzie wyłączanie oświetlenia w tych samych godzinach na obwodach oświetleniowych należących do tej spółki. A to może nastąpić już w lutym. Czy tak będzie, to jeszcze czas pokaże.

- Zobaczymy, co na to mieszkańcy. Odbieramy dobre sygnały, że trzeba oszczędzać. Niektóre gminy już takie rozwiązania wprowadziły - mówi Michał Kurek, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa w Urzędzie Miejskim w Krotoszynie. Dodaje także, że oświetlenie uliczne na drogach krajowych oraz głównych drogach powiatowych naszego regionu nie będzie wyłączane.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR KROTOSZYN
PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.