iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Obywatelskie zatrzymania nietrzeźwych kierowców. Mieli po trzy promile...

2022-01-21 12:08:27

- Dużą odpowiedzialnością wykazali się mieszkańcy naszego powiatu, którzy uniemożliwili dalszą jazdę dwóm nietrzeźwym kierowcom. Mężczyźni zabrali kluczyki kierującym oplem i renaultem i powiadomili policję. Nieodpowiedzialni kierowcy mieli  po blisko trzy promile alkoholu w organizmie - informują krotoszyńscy mundurowi.

 


Do pierwszego obywatelskiego zatrzymania doszło w piątek, 14 stycznia w Koźminie Wielkopolskim. - Po godzinie 1 w nocy, dyżurny krotoszyńskiej komendy został poinformowany o podejrzeniu przez innego uczestnika, że kierujący oplem może być pijany. Na miejsce wysłano natychmiast patrol policji. Na jednej z ulic w Koźminie Wielkopolskim kierowca został ujęty przez mężczyzn, którzy zgłosili wcześniej podejrzenie, że kierowca jedzie nietrzeźwy. Od mężczyzny czuć było alkohol. Podczas badania trzeźwości okazało się, że 27-latek obywatel Ukrainy miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie, pierwsze badanie wykazało 1,25mg/l (2,62 promila - przyp. red.) alkoholu w wydychanym powietrzu - podaje krotoszyńska policja.

 

Drugie obywatelskiego zatrzymanie miało miejsce w czwartek, 20 stycznia w Krotoszynie. - Po godzinie 8 rano, dyżurny krotoszyńskiej policji został poinformowany o ujęciu nietrzeźwego kierującego. Na miejsce zdarzenia zostali skierowani funkcjonariusze. Podczas badania trzeźwości okazało się, że 50-latek miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Obywatel Ukrainy na miejscu został poddany badaniu, które wykazało 1,41 mg/l (2,96 promila - przyp. red.) alkoholu w wydychanym powietrzu - przedstawia policja. 

 

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji nie doszło do tragedii. Zatrzymani przez policjantów nietrzeźwi kierowcy trafili do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu przedstawiono im zarzuty kierowania pojazdu w stanie nietrzeźwości, stracili prawo jazdy. Wkrótce za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Kara za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

- Są to kolejne przykłady zasługującej na uznanie postawy obywatelskiej i dowód na to, że wszyscy mamy wpływ na nasze bezpieczeństwo. Nie bójmy się reagować widząc nietrzeźwego za kierownicą. Być może mężczyźni dzięki swojej postawie zapobiegli tragedii jaka mogła się wydarzyć.

Źródło: KPP Krotoszyn


Czytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
ELTRONIK - CANAL+
CONDITOR UBEZPIECZENIA KROTOSZYN
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B