iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Obwodnica Koźmina Wlkp. w 2025, obwodnica Krotoszyna w 2028

Poseł Tomasz Ławniczak, podczas sobotniej wizyty w Krotoszynie, podzielił się informacjami na temat aktualnego stanu realizacji budowy obwodnicy Koźmina Wielkopolskiego i Krotoszyna.

Warto zaznaczyć, że powiat krotoszyński jest jedynym w Wielkopolsce, na terenie którego będą budowane dwie obwodnice w ciągu drogi krajowej nr 15.

- Dalej posunięta jest obwodnica Koźmina. Już  w maju przetarg został zlicytowany na ponad 76 mln zł. Obwodnica będzie wybudowana w systemie "projektuj i buduj". Teraz trwa faza projektu budowalnego. Pas drogi jest zabezpieczony. Obwodnica będzie mijała Koźmin od strony wschodniej, jadąc od Krotoszyna po prawej stronie. Koniec budowy, to druga połowa 2025 roku i wtedy będzie już można jeździć obwodnicą - sugeruje T. Ławniczak.

Obwodnica Krotoszyna (łącznie ze Zdunami i Cieszkowem) na DK 15 jeszcze jest w procesie przygotowań projektowych, m.in. na etapie wydania decyzji środowiskowej. Ta faza powinna zakończyć się za dwa lata. - W drugiej połowie 2025 roku zostanie ogłoszony przetarg  i do 2028 roku obwodnica w ciągu drogi krajowej nr 15 powinna być oddana do użytku - stwierdza poseł.

Parlamentarzysta z Prawa i Sprawiedliwości dodaje także, że jeżeli będą oszczędności w przetargach na obwodnice, to z listy rezerwowej, w ramach budowy 100 obwodnic, mogą zostać zrealizowane dodatkowe zadania. - Mamy początek 2023 roku. Finanse na całe dziesięciolecie są zabezpieczone. W połowie dziesięciolecia możemy myśleć o liście rezerwowej. Z tyłu głowy parlamentarzystów jest, żeby Krotoszyn zyskał pełny ring w ciągu drogi DK 15 i DK 36.

Na liście rezerwowej jest 57 pozycji, z czego pięć to obwodnice w Wielkopolsce, a aż cztery z południowej części tego województwa.

Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.