iKrotoszyn.pl reklamy
Ciekawostki

Obradowali w Starej Kaflarni w Zdunach

Zdjęcie: Anna Cicha (KBS Krotoszyn), Małgorzata Balcerek (KBS Jutrosin)

28 października w Starej Kaflarni w Zdunach odbyło się drugie posiedzenie XI kadencji Zarządu Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP.

Zastępca sekretarza Zjednoczenia Łukasz Cichy przywitał zebranych i przybliżył historię Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Krotoszynie od 1667 r. do 2022 r. Później głos zabrał starszy KBS w Krotoszynie Maciej Błażejewski. Wręczył on również podziękowanie dyrektor Zdunowskiego Ośrodka Kultury Elżbiecie Kurkiewicz. 

Dalsze obrady poprowadził prezes ZKBS RP Lech Magnuszewski. W programie posiedzenia Zarządu KZBS RP były relacje z prac bieżących, dyskusja nt. działalności delegatów do organizacji europejskich (EGS) oraz zatwierdzenie nowego Regulaminu Strzelniczego. Podjęto też uchwałę o tym, że w 2024r. W Rydzynie odbędzie się Krajowy Zjazd Delegatów. Obrady trwały ponad 8 godzin. 

Każdy z gości otrzymał paczkę z upominkami, które ufundowały: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Powiat Krotoszyński, Gmina Krotoszyn, Gmina Zduny, Gmina Koźmin Wielkopolski, Gmina Rozdrażew, Gmina Kobylin oraz Sołectwo Konarzew i Sołectwo Biadki, a wydarzenie finansowo wsparł Bank Spółdzielczy w Krotoszynie. 

Zjednoczenie Kurkowych Bractw Strzeleckich RP to związek stowarzyszeń powołany do życia 7 sierpnia 1922 r Zrzesza 123 bractwa strzeleckie z terenu całej Polski, podzielonej na 10 okręgów. Zjednoczenie jest członkiem 5 Regionu EGS (Europejskiej Wspólnoty Historycznych Strzelców). Obecna XI kadencja rozpoczęła się 22 kwietnia 2023 r. na XVI Kongresie w Pszczynie. W skład Zarządu ZKBS RP wchodzi 10 osób wybranych na wspomnianym kongresie oraz 10 prezesów Okręgów ZKBS RP. Pierwsze posiedzenie Zarządu odbyło się 9 lipca 2023 r. w Starogardzie Gdańskim, a drugie - w miniony weekend w ZdunachSklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.