iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

Obchody 105. rocznicy Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

Zdjęcie: Archiwum

W stolicy naszego powiatu obchody 105. rocznicy Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego rozpoczną się dziś o godz. 17:00 wieczornicą w Muzeum Regionalnym im. Hieronima Ławniczaka w Krotoszynie.

Następnie o godz. 18:00 na krotoszyńskim Rynku nastąpi uroczyste wciągnięcie flagi na maszt oraz odśpiewany zostanie hymn państwowy. W tym samym czasie odbędzie się salwa honorowa z armaty czarnoprochowej obsługiwanej przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Krotoszynie, a uroczystość swoją obecnością oraz efektownymi iluminacjami ponownie uświetnią członkowie Stowarzyszenia Kibiców Kolejorz.

Zwieńczeniem obchodów Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego będzie przemarsz uczestników z Rynku w ul. Zdunowską w kierunku pomnika Powstańców Wielkopolskich. Na miejscu odbędzie się uroczysty apel pamięci, a delegacje złożą wiązanki kwiatów.

 

Dodatkowo 1 stycznia:

  • o godz. 18:30 delegacja władz gminnych złoży wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą wyzwolenie Krotoszyna przez pociąg pancerny "Poznańczyk" przy ul. Dworcowej w Krotoszynie
  • delegacja władz powiatowych złoży wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą opanowanie koszar przez powstańców wielkopolskich z Krotoszyna przy ul. 56 Pułku Piechoty Wlkp.
  • o godz. 19:00 w bazylice pw. św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie odbędzie się msza św. w intencji powstańców wielkopolskich

 

Uroczystości związane z tym wydarzeniem odbywają się w całej Wielkopolsce.

 

Źródło: krotoszyn.pl
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR KROTOSZYN
PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.