iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

O zaletach Agro Mineral Produkt na warsztatach terenowych w Gorzupi

We wtorek w Gorzupi odbyły się warsztaty warsztaty terenowe pod hasłem: "Wpływ Agro Mineral Produkt na wzrost i wartość paszową Energetycznego Asa". Organizatorem tego wydarzenia było Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krotoszynie.

Warsztaty dotyczyły wykorzystania pełnowartościowego ulepszacza gleby o nazwie Agro Mineral Produkt. Powstaje on na terenie oczyszczalni ścieków Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krotoszynie. Przeszedł on wszelkie wymagane prawem procedury niezbędne dla nawozów organiczno-mineralnych. Otrzymał także pozytywną opinię od Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi i spełnia dyrektywy unijne dotyczące odpadów. Agro Mineral Produkt może być stosowany w uprawach polowych roślin nieprzeznaczonych do bezpośredniego spożycia przez ludzi lub do produkcji pasz, na glebach wymagających odkwaszenia. Produkt - o czym poinformował podczas warsztatów prof. dr. hab. inż. Roman Łyszczarz - był testowany w gospodarstwie państwa Kalaków w Gorzupi.

 

 

Warto więc dodać, że Agro Mineral Produkt to pełnowartościowy ulepszacz gleby, zawierający dużą ilość wapna – prawie 200 kg na tonę produktu, aby pomóc rolnikom na impulsywną kalkulację opłacalności zastosowania. Produkt powstaje na skutek procesu granulacji osadów ściekowych z wapnem gaszonym. Środek może być wykorzystywany do nawożenia gleby. Jest mocno wzbogacony o fosfor i azot. Daje to spore atuty z uwagi na wyczerpujące się zasoby naturalne. Po jego zastosowaniu gleba staje się bogatsza w próchnicę, utrzymuje wtedy większą ilość wody i poprawia retencję. Powoduje to wiązanie większej ilości azotanów i zapobiega zanieczyszczeniom wód gruntowych. Właśnie na te zalety zwracał podczas swojego wystąpienia prof. dr. hab. inż. Roman Łyszczarz. 

 

 

W spotkaniu wziął także udział prof. Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu - dr hab. Piotr Szulc z Katedry Agronomii, Wydziału Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii, który na swoim koncie ma m.in. nagrodę Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za wybitne osiągnięcia w zakresie wdrażania postępu w rolnictwie. Warsztaty zakończył panel dyskusyjny.

W spotkaniu wzięli także udział m.in. burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek, jego zastępca Darian Paszek, Michał Kurek - naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa w Urzędzie Miejskim w Krotoszynie, Marian Janas - prezes PGKiM wraz ze swoim zastępcą Sławomirem Panfilem, radni powiatowi i miejscy oraz rolnicy z powiatu krotoszyńskiego. Na wydarzeniu obecni byli także wystawcy Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka, Centnas oraz organizator PGKiM. Poczęstunek dla gości przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich w Gorzupi.

 

Źródło: *Artykuł sponsorowany
- Fotorelacja -


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR KROTOSZYN
PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.