iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

O bezpieczeństwie z seniorami

Zdjęcie: KPP Krotoszyn

W Kobiernie odbyła się debata ewaluacyjna z udziałem seniorów. Organizatorem spotkania był Komendant Powiatowy Policji w Krotoszynie.

Głównym tematem debaty przeprowadzonej przez mundurowych było bezpieczeństwo seniorów. Poruszono także tematykę oszustw dokonywanych na osobach starszych. Przekazano metody i sposoby działania przestępców. Seniorzy dowiedzieli się, czym jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacja „Moja Komenda”.

- Seniorzy bardzo aktywnie włączali się do rozmowy, wykazywali spore zainteresowanie i dzielili się własnymi doświadczeniami. Nie brakowało również pytań, na które funkcjonariusze starali się szczegółowo i wyczerpująco odpowiadać - relacjonują policjanci.

Każdy z uczestników podczas spotkania otrzymał ulotki informacyjne mające na celu przestrzec ich przed najnowszymi metodami oszustw. Ponadto poruszono temat bezpieczeństwa podczas wykonywania prac polowych przez zbliżającymi się żniwami. - Po zakończonej debacie seniorzy wypełniali ankiety, z których wynikało, że znaczna większość uważa, iż tego typu spotkania są bardzo potrzebne, a ich organizacja stawia Policję w dobrym świetle - wskazują mundurowi.

W debacie uczestniczył I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Krotoszynie - mł. insp. Włodzimierz Szał, oficer prasowy - asp. sztab. Piotr Szczepaniak, Kierownik Rewiru Dzielnicowych KPP Krotoszyn – podkom. Iwona Karżewicz oraz dzielnicowy asp. Robert Kunicki i profilaktyk st. asp. Paulina Potarzycka.

Źródło: KPP Krotoszyn


Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.