iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

O bezpieczeństwie z przedszkolami

Zdjęcie: KPP Krotoszyn

Krotoszyńscy policjanci odwiedzili dzieci w przedszkolu w Nowej Wsi. Funkcjonariusze przypomnieli najmłodszym zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, opowiedzieli m.in. o odblaskach i elementach policyjnego umundurowania.

 

Policjanci spotkali się z przedszkolakami w celu przypomnienia zasad ruchu drogowego. - Funkcjonariusze opowiedzieli dzieciom jak bezpiecznie poruszać się chodnikiem oraz przechodzić przez jezdnię. Podkreślali, jak ważnym jest, aby trzymali za rękę rodziców lub inne osoby najbliższe, kiedy poruszają się w miejscach o dużym natężeniu ruchu lub zagęszczeniu ludzi - informują mundurowi.

Najmłodsi aktywnie uczestniczyli w zajęciach, wskazywali na kolorowych planszach niewłaściwe zachowania na ulicy i w jej pobliżu. Jednym z ważnych punktów spotkania było przypomnienie, jak ważne są odblaski i że ich noszenie może nawet uratować życie. 

Ponadto przedszkolaki miały okazję obejrzeć elementy policyjnego munduru, w tym policyjnego „lizaka”, który szczególnie ich zainteresował. Na zakończenie spotkania najmłodsi wyszli z funkcjonariuszami przed budynek przedszkola, gdzie czekał na nich radiowóz. Dzieci z nieskrywanym entuzjazmem obejrzały pojazd, wsiadały za kierownicę i robiły sobie pamiątkowe zdjęcia. 

Na zakończenie rozdano upominki.

Źródło: KPP Krotoszyn


Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.