iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

O bezpieczeństwie przed wakacjami

Tradycyjnie tuż przed rozpoczęciem wakacji krotoszyńscy, strażacy wspólnie ze strażnikami miejskimi w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo", przeprowadzili w szkołach podstawowych w gminie Krotoszyn, zajęcia edukacyjne pod hasłem "Wiem, jak uniknąć pożaru - Ogniowe zagadki".

 

Celem tych wspólnych działań jest edukacja dzieci w zakresie bezpiecznych zachowań w codziennym życiu, a więc w domu, szkole, w czasie wycieczek i wakacji, podczas przebywania nad wodą oraz w czasie niesprzyjających warunków atmosferycznych.

- Wczesna edukacja pozwala wykształcić w dzieciach nawyki, które pozwolą uniknąć niebezpieczeństwa, a jeżeli dojdzie do zagrożenia dzieci będą umiały zareagować, chociażby poprzez umiejętne powiadomienie służb ratunkowych - informuje st. kpt. Tomasz Patryas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Dzieci podczas spotkania otrzymały broszury opracowane w formie komiksu, które upowszechniają wiedzę o zagrożeniach i sposobach postępowania. Zawiera ona zadania do samodzielnego rozwiązywania przez dziecko. W ramach tegorocznej akcji przeprowadzono 18 spotkań, w których uczestniczyło około 500 dzieci. Zakup broszur został sfinansowany ze środków Miasta i Gminy Krotoszyn.

 Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.