Z powiatu

Nowy nabytek krotoszyńskiej straży

2021-11-30 07:11:00
Zdjęcie: KP PSP Krotoszyn
Krotoszyńscy strażacy wzbogacili się o nowy samochód operacyjny. Skoda fabia zastąpi dotychczas użytkowanego fiata punto.

Wartość pozyskanego pojazdu to kwota 90 tys. złotych. - Środki finansowe na zakup sprzętu w wysokości 70 tyś. złotych pochodziły z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w ramach przedsięwzięcia pn.: "Zakup samochodu specjalnego do przewozu ratowników i sprzętu na miejsce akcji dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie" oraz Urzędu Miejskiego w Krotoszynie w wysokości 20 tys. zł - informuje st. kpt. Tomasz Patryas, oficer prasowy KP PSP w Krotoszynie.

Pozyskany samochód specjalny w dużym stopniu przyczyni się do podniesienia skuteczności podejmowanych działań. Głównym przeznaczeniem samochodu specjalnego będzie przewóz ratowników i specjalistycznego sprzętu do miejsca akcji gdzie konieczne będzie podjęcie działań związanych z zapobieganiem i likwidacją skutków katastrof naturalnych lub ekstremalnych zjawisk atmosferycznych i poważnych awarii - dodaje T. Patryas.Czytaj również