iKrotoszyn.pl reklamy
Zduny

Nowy kompleks sportowy i nie tylko. Inwestycja rusza wkrótce

Zdjęcie: zduny.pl/wizualizacja architekt W. Błaszak

Przy ulicy Strzeleckiej w Zdunach niebawem realizowane będą w sumie trzy duże projekty za łączną kwotę ok. 15 milionów złotych.

Pierwszy z nich to budowa kompleksu sportowego. Na stadionie powstanie szatnia dla klubu CKS, drugie boisko do gry w piłkę nożną, bieżnia lekkoatletyczna, skocznia do skoku w dal, rzutnia do pchnięcia kulą, kort tenisowy, salka narad, pomieszczenia dla sędziów oraz odpowiednie węzły sanitarne.

Przy szatniach zamontowane będą również nowe trybuny, z widokiem zarówno na dzisiejszy stadion CKS, jak i na nowo powstające boisko i bieżnię po drugiej stronie - informuje zdunowski magistrat. Dodatkowo na dachu budynku zainstalowana zostanie fotowoltaika. Powstanie także plac zabaw i pełnowymiarowa sala gimnastyczna. Termomodernizowane będą budynki szkoły ponadpodstawowej.

- Inwestycja rusza wkrótce. Na koniec roku zarówno młodzieżowy, jak i seniorski zespół CKS, już nie będzie się musiał wstydzić swojej siedziby - zapewnia urząd.

Na wszystkie te działania gmina pozyskała środki z Unii Europejskiej (termomodernizacja szkoły) lub z funduszy krajowych Polski Ład (szatnia i kompleks sportowy). W sumie to około 15 milionów złotych.

Źródło: zduny.pl
Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.