Inwestycja jest efektem współpracy powiatu z samorządem Krotoszyna.
W ramach zadania wykonano chodnik wraz z wjazdami na długości 493 mb oraz po drugiej stronie ciąg pieszo-rowerowy wraz z wjazdami na długości 998 mb. Wybudowano również podwyższone przejście dla pieszych z kostki betonowej wraz z aktywnym znakiem D-6 "kroczący ludzik" oraz zamontowano oświetlenie solarne przy przejściu dla pieszych i barierki ochronne.
Całkowita wartość inwestycji, to 1 mln 371 tys. 341,45 zł. Zadanie otrzymało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 886 tys. 399,74 zł, a połowę wkładu własnego w inwestycję, w kwocie 242 400 zł wniosło Miasto i Gmina Krotoszyn.

































