iKrotoszyn.pl reklamy
Wydarzenia

Nowoczesny ciągnik trafił do szkoły w powiecie krotoszyńskim

Zdjęcie: M. Krupa, P. Wójcik

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. J. Marcińca w Koźminie Wielkopolskim stał się oficjalnie właścicielem super nowoczesnego ciągnika, wyposażonego w nawigację. Symbolicznego przekazania kluczyków oraz dokumentacji dokonano 8 lutego w Starostwie Powiatowym w Krotoszynie.

Ciągnik został zakupiony w ramach projektu pn. „Inteligentne Specjalizacje w Powiecie Krotoszyńskim - adaptacja pomieszczeń i wyposażenie pracowni w szkołach prowadzących kształcenie zawodowe.

W Koźminie jest to pracownia produkcji rolniczej, której pomieszczenia zostały całkowicie zmodernizowane i doposażone nie tylko w ciągnik, ale i w szereg innych cennych urządzeń. Obecnie trwają końcowe procedury związane z zakupem wyposażenia. Najcenniejszą pozycją jest  jednak ciągnik, który pozwoli będzie przyszłym rolnikom na zdobycie potrzebnej wiedzy i umiejętności i zastąpi wysłużony traktor liczący kilkadziesiąt lat.

Przekazując kluczyki oraz dokumenty starosta Stanisław Szczotka oraz wicestarosta Paweł Radojewski wyrazili nadzieję, że dzięki tak doskonale wyposażonej pracowni pozazdrościć mogą inne placówki. W imieniu społeczności szkolnej kluczyki odebrali dyrektor ZSP Koźmin Ilona Bałoniak oraz kierownik gospodarczy Maciej Kotecki. W spotkaniu wzięli także udział – sekretarz powiatu Joanna Dymarska – Kaczmarek oraz naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Przemysław Wójcik.

Dzięki projektowi w sześciu szkołach powiatu powstały nowoczesne pracownie do kształcenia w przedmiotach zachodowych.

Źródło: powiat-krotoszyn.pl/M. Wiśniewska
Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również
Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.