iKrotoszyn.pl reklamy
Koźmin Wielkopolski

Nowoczesna kotłownia w koźmińskiej Jedynce

Zdjęcie: Maria Mazurowska

Od 5 września do 29 listopada w trwała inwestycja pn. „Wymiana źródła ogrzewania z węglowego na gaz LPG wraz z przebudową systemu c.o. i montażem zbiorników na gaz LPG w Szkole Podstawowej nr 1 w Koźminie Wielkopolskim”.

Zimą 2022/2023 zaczęły przeciekać i psuć się piece miałowo-węglowe w szkolnej kotłowni. Samorząd koźmiński zdecydował o wymianie źródła ogrzewania i pieców.

Obecnie w szkole funkcjonuje nowoczesna kotłownia gazowa obsługiwana elektronicznie, w której postawiono trzy piece. Do szkoły doprowadzono instalację gazową, a w salach gimnastycznych zamontowano nagrzewnice. Na boisku szkolnym osadzono w ziemi trzy zbiorniki na gaz LPG o pojemności 6400 litrów każdy. 

- Cieszę się, że samorząd podjął taką decyzję i udało się zrealizować jedną z największych inwestycji od lat w szkole. To milowy krok do przodu. Dzięki temu będzie ekologicznie, co poprawi jakość powietrza w centrum miasta, bo kotłownia miałowo-węglowa była przestarzała. Z pewnością zarządzanie kotłownią jest dużo łatwiejsze, gdyż nad całością czuwa system elektroniczny wyposażony w szereg czujników, które dostosowują pobór gazu w zależności od temperatury na zewnątrz i wewnątrz budynku - mówi Jacek Zawodny, dyrektor SP1 w Koźminie Wlkp.

Inwestycję realizowała gmina, a wykonawcą było Przedsiębiorstwo Weno sp. z o.o. Sp.k. z Chodzieży.Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR KROTOSZYN
PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.