iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Nowe urządzenia do badania stanu trzeźwości

2022-05-24 14:05:00
Zdjęcie: KPP Krotoszyn

Policjanci z Posterunku Policji w Zdunach otrzymali dwa nowe urządzenia do badania stanu trzeźwości „IBlow”. Posłużą one do efektywniejszego przeprowadzania interwencji domowych, gdzie sprawcy są bardzo często pod wpływem alkoholu. Zakupu nowych urządzeń dokonała komisja alkoholowa działająca przy Urzędzie Miasta w Sulmierzycach, a mundurowym przekazał je burmistrz.

 


Komendant Powiatowy Policji w Krotoszynie insp. Mariusz Jaśniak oraz Kierownik Posterunku Policji w Zdunach asp. Mateusz Maturski odebrali z rąk burmistrza Sulmierzyc Dariusza Dębickiego dwa urządzenia do badania stanu trzeźwości  „IBlow”.

- „IBlow” jest szybkim i prostym w obsłudze bezkontaktowym (pomiar bez ustnika) wskaźnikiem obecności lub nieobecności alkoholu w wydychanym powietrzu. Jeśli funkcjonariusz stwierdzi za pomocą „IBlow”, że osoba jest pod wpływem alkoholu konieczne będzie zbadanie go na innym urządzeniu, które posłuży za dowód w sprawie. Warto wspomnieć o sygnalizatorze świetlnym, który wskazuje na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu (zielony – brak, czerwony – stan upojenia alkoholowego), a także latarce LED (światło białe) i znajdujących się w obudowie magnesach - podaje krotoszyńska policja.

Jeden cykl pomiarowy urządzenia zajmuje około 4 sekund w związku z czym policjant ma możliwość sprawdzenia w krótkim czasie dużej ilości osób.

Są to kolejne urządzenia wykorzystywane przez funkcjonariuszy m.in. podczas obsługi interwencji domowych.

Źródło: KPP KrotoszynElektroniczne Biuro Obsługi Klienta PGKiM Sp. z o.o.

Czytaj również

LAGUNASHOP
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B
Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.