iKrotoszyn.pl reklamy
Edukacja

Nowe technologie w Zespole Szkół Specjalnych w Krotoszynie

Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Krotoszynie, dzięki udziałowi w projektach "Aktywna tablica" i Google Cloud Partner dla Edukacji, może pochwalić się nowymi technologiami, które wykorzystywane są przez uczniów w codziennej pracy w placówce.

Szkoła branżowa wchodząca w skład ZSS zakupiła za kwotę 17 500 zł dwa flipy firmy Samsung, a szkoła podstawowa za kwotę 43 750 zł, siedem laptopów wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem.

- 80 procent tej kwoty to dofinansowanie, a 20 procent wkład własny szkoły - wyjaśnia Lidia Lisowska, nauczycielka języka angielskiego.

To wszystko dzięki współpracy z wydawnictwem Nowa Era.

Warto też dodać, że szkoła, jako jedyna w powiecie krotoszyńskim, otrzymała do testowania 26 chromebooków wraz z mobilną szafą ładującą. Testy zakończą się na początku lutego.

Młodzież ma okazję korzystać z tego typu sprzętu, który sprawił im wiele radości. Byłoby wielkim pozytywem, jeśli udałoby się kiedyś pozyskać taki sprzęt na własność - mówi informatyk Dariusz Konieczny.

Taki sprzęt mógłby być z powodzeniem wykorzystywany przez uczniów nie tylko do nauki, ale również do egzaminów zawodowych w części teoretycznej w szkole branżowej.

- Bardzo dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Krotoszynie i panu staroście oraz naczelnikowi Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu za to, że wybrali naszą szkołę, jako jedyną w powiecie, do tych testów - dodaje Dorota Walczak, dyrektor placówki.Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR KROTOSZYN
PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.