iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Nowa pracownia stolarsko-meblarska w koźmińskim MOW

2022-07-01 12:07:00
Zdjęcie: MOW Koźmin Wlkp.

W Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Koźminie Wielkopolskim uroczyście oddano do użytku pracownię stolarsko-meblarską, która powstała w ramach projektu „Inteligentne Specjalizacje w Powiecie Krotoszyńskim – adaptacja pomieszczeń i wyposażenie pracowni w szkołach prowadzących kształcenie zawodowe”.


- Adaptację niewykorzystanego od lat pomieszczenia na nowoczesną pracownię przeprowadziła wybrana w drodze zamówienia publicznego firma DAF MAL Dariusza Fabianowskiego. Do odnowionych pomieszczeń zakupiono nowoczesne maszyny m.in. frezarkę CNC, wypalarkę, pirograf do drewna CNC, tokarkę trzyosiową do drewna CNC oraz ploter laserowy - podaje Starostwo Powiatowe w Krotoszynie.

 

Z pracowni wyposażonej w nowoczesne maszyny CNC będą korzystać wychowankowie ośrodka, którzy kształcą się w zawodzie stolarz i są uczniami Branżowej Szkoły I stopnia nr 2 Specjalnej.

Nowa pracownia będzie wykorzystywana do nauczania przedmiotów zawodowych takich jak - praktyczne wytwarzanie wyrobów stolarskich; technologia wyrobów stolarskich; maszyny i urządzenia stolarskie; rysunek zawodowy. Wyposażenie techniczne stworzy uczniom warunki nauki zbliżone do warunków w nowoczesnych zakładach stolarskich. Obecnie na rynku stolarskim i meblarskim bardzo poszukiwani są pracownicy z umiejętnością posługiwania się technologiami informatycznymi. Nauka w takich warunkach stworzy więc niepowtarzalną szansę na zdobycie umiejętności zawodowych i znalezienie dobrego zatrudnienia.

Mówili o tym podczas otwarcia zarówno dyrektor MOW Paweł Rudnicki, jak i starosta Stanisław Szczotka.

Projekt, w ramach którego powstała pracownia, realizowany jest w ramach Działania 9.3 Inwestowanie w rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej Poddziałania 9.3.2 Inwestowanie w rozwój infrastruktury kształcenia zawodowego Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Wartość prac adaptacyjnych wyniosła 131 tys. 735,39 zł, a wartość zakupionego wyposażenia to 159 tys. 998,40 zł.

Źródło: powiat-krotoszyn.pl


Czytaj również

OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
MALINOWY ZAKĄTEK
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B