iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

Nowa nawierzchnia na ulicy Ceglarskiej? Coś się ruszyło...

Ulica Ceglarska w Krotoszynie... Kto nią nie jechał, ten nic nie wie o dziurawych drogach... A to przecież ta "arteria" prowadzi do wieży widokowej, z której rozpościera się przepiękny widok na panoramę miasta i ...PSZOK.

Oczywiście przy tej powiatowej ulicy mieści się także schronisko dla zwierząt i budynki mieszkalne. Droga prowadzi dalej do obiektu Kurkowego Bractwa Strzeleckiego i łączy się z Wiewiórowskiego.

Okazuje się, że obietnice, które swego czasu składał burmistrz Franciszek Marszałek dotyczące wspólnej z powiatem realizacji planów związanych z budową tej ulicy, mogą się wreszcie ziścić. Powiat zamierza bowiem pozyskać środki zewnętrzne na realizację tego zadania. - W miesiącu lipcu został złożony wniosek o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Rozstrzygnięcie naboru planowane jest w miesiącu wrześniu - odpowiada starota Stanisław Szczotka na zapytanie radnej miejskiej Natalii Robakowskiej.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krotoszynie przygotowuje się także do budowy kanalizacji sanitarnej w ul. Ceglarskiej. Zadanie ma być realizowane własnymi siłami z wykorzystaniem wynajętego sprzętu. - Obecnie trwają procedury przetargowe zmierzające do wyboru dostawcy materiałów i usług w zakresie wypożyczenia niezbędnych środków transportu i maszyn. Po rozstrzygnięciu postępowań przetargowych Spółka przystąpi do realizacji inwestycji. Zakończenie prac planowane jest na jesień bieżącego roku. Środki na realizację zadania będą pochodziły z pożyczki, którą Spółka zamierza uzyskać z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu (WFOŚiGW) - dodaje Ryszard Czuszke, wiceburmistrz Krotoszyna. PGKiM złożyło już stosowny wniosek w ramach naboru "Adaptacja do zmian klimatu i ochrona środowiska gruntowo-wodnego 2023".Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.