Zamawiaj bez wychodzenia z domu! - kupujlokalnie.online

iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy
Reklama - DUNYA DONER PRACA
Reklama - Pralnia Laguna


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firmReklama - OSK AS Maria Maśniak

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Bez względu od tego, gdzie mieszkasz i czym się zajmujesz, możesz wspierać naszą zakładkę ipomagamy aktywnie.

Autopromocja gazety internetowej ikrotoszyn.pl
Z powiatu

Nowa karetka trafi do Koźmina Wielkopolskiego

2019-09-13 14:09:00

Ministerstwo Zdrowia przyznało Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie 400 tys. zł dotacji na zakup nowego ambulansu medycznego dla Podstacji Pogotowia Ratunkowego w Koźminie Wlkp.

Umowę dotyczącą przekazania tych pieniędzy w ramach ogólnopolskiego Programu wymiany ambulansów podpisali 9 września w Koźminie Wlkp.: Janusz Cieszyński – wiceminister zdrowia i Krzysztof Kurowski oraz dyrektor szpitala w Krotoszynie. Podpisy złożone zostały w formie elektronicznej, na ministerialnym tablecie. 

 

Wiceminister Janusz Cieszyński zapewnił zebranych, że resort zdrowia zamierza sukcesywnie wymieniać wysłużone i wyeksploatowane karetki pogotowia ratunkowego. Obecny Program wymiany ambulansów obejmuje 200 ambulansów w całym kraju, w województwie wielkopolskim będzie ich 14. 

Janusz Cieszyński stwierdził, że w wytypowaniu ambulansów, w miejsce które zakupione mają być nowe samochody pomagał ministerstwu Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu. – Ambulans z Koźmina Wlkp. jest samochodem bardzo już wysłużonym i wyeksploatowanym. Jego wymiana pozwoli na poprawienie standardów użytkowania pojazdu zarówno przez załogę karetki, jak i przede wszystkim przez pacjentów. Dlatego bardzo się cieszę, że mogę dzisiaj tutaj się z państwem spotkać i podpisać umowę dotyczącą dofinansowania zakupu nowej karetki – mówił wiceminister Janusz Cieszyński. 

- Posiadamy bardzo dobry sprzęt będący na wyposażeniu karetki, zatrudniamy doskonale wyszkolonych ratowników, ale ambulans z podstacji pogotowia ratunkowego w Koźminie Wlkp. liczy sobie już 10 lat i przejechał blisko ćwierć  miliona kilometrów. Tym większa więc jest nasza radość, że pomoc ministerstwa trafia do nas. Zakupując nowy ambulans poprawimy bezpieczeństwo, jakość, szybkość i pewność świadczonych przez nas usług dotyczących ratownictwa medycznego. Mamy nadzieję, że w ciągu miesiąca lub półtora miesiąca w Koźminie Wlkp. jeździć będzie nowoczesny i nowy samochód, który ułatwi pracę naszym ratownikom medycznych. W imieniu pacjentów, naszej załogi oraz mieszkańców powiatu krotoszyńskiego dziękujemy za dofinansowanie zakupu karetki - mówił Krzysztof Kurowski, dyrektor szpitala.

 

Wicewojewoda Aneta Niestrawska mówiła podczas spotkania, że umowa podpisana w Koźminie Wlkp. jest szóstą w województwie wielkopolskim. Umów takich będzie 14, na łączną kwotę 5,6 mln zł. Zaznaczyła także, że w tym roku, w ramach programów rządowych na ochronę zdrowia, które realizowane są przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu wydano 1,6 mln zł. W latach 2016-2018 była to kwota ok. 18 mln zł.  

 

Marlena Maląg, prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dziękowała zarówno ratownikom medycznym pracującym w Koźminie, jak i personelowi szpitala za ich pracę i poświęcenie. Życzyła, aby pomyślnie korzystali z nowego sprzętu. - Trzeba jednak zawsze pamiętać, że posiadając nawet najnowocześniejszy sprzęt, zawsze potrzebni są ludzie, którzy służą i pomagają potrzebującym. I państwo czynicie to każdego dnia – mówiła Marlena Maląg. 

 

Po podpisaniu umowy, w sposób symboliczny wiceminister zdrowia przekazał dyrektorowi szpitala planszę – czek, opiewający na 400 tys. zł.  

 

Ambulans stacjonujący w Koźminie Wlkp. ma 10 lat, jest najstarszym samochodem z trzech karetek należących do SPZOZ w Krotoszynie, jakie dysponowane są do wyjazdów ratujących zdrowie i życie mieszkańców powiatu krotoszyńskiego. Nasze karetki interweniują również w miejscowościach należących do powiatów: milickiego, jarocińskiego, rawickiego, ostrowskiego  czy gostyńskiego. 

 

W spotkaniu uczestniczyli także: lek. Mieczysław Pełko – zastępca dyrektora szpitala ds. medycznych, Dariusz Markowski – zastępca dyrektora szpitala ds. techniczno-inwestycyjnych, lek med. Izabela Laber-Napora – kierownik Oddziału Rehabilitacyjnego z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej Oddziału Rehabilitacyjnego w Koźminie Wlkp., Dawid Kuszaj - kierujący pracami Zespołów Ratownictwa Medycznego przy SPZOZ w Krotoszynie wraz z ratownikami pełniącymi dyżur na podstacji pogotowia w Koźminie, Maciej Bratborski – burmistrz Koźmina Wlkp., Aneta Niestrawska - wicewojewoda wielkopolski, Damian Marciniak - dyrektor Departamentu Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, Marlena Maląg - prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Łukasz Mikołajczyk - senator RP oraz Tomasz Ławniczak - poseł RP.

 

 Fotorelacja
TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS
Reklama - IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE

Przeprowadzki Krotoszyn - transport towarów

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Reklama - Zakuwanie węży hydraulicznych - DRAGON

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
Reklama - STALMACH - Pokrycia Dachowe
iKrotoszyn.pl reklamy
Sieć gazet internetowych - igazetyinternetowe.pl