iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Nocny pożar stodoły

2022-07-25 10:07:00
Zdjęcie: OSP KSRG Czarny Sad

Była to 11. interwencja jednostek ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu krotoszyńskiego w skrajnie ciężkich warunkach atmosferycznych wywołanych falą upałów w naszym regionie. W czwartek, o godz. 20:54 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Wielowieś (gm. Krotoszyn). 


- Pożar wybuchł w wolnostojącym, ceglanym budynku gospodarczym, gdzie ogień zajął drewnianą więźbę dachową. Na szczęście stodoła była pusta, znajdowała się w niej jedynie niewielka ilość słomy. Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia skierował trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz po jednym zastępie z jednostek OSP Zduny, OSP Czarny Sad i OSP Benice - informuje st. asp. Mateusz Dymarski, zastępca oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. - Działania straży pożarnej polegały na podaniu sumarycznie pięciu prądów gaśniczych wody w natarciu na palący się budynek.

Do działań wykorzystano podnośnik hydrauliczny, celem dogaszenia palącej się drewnianej więźby dachowej. Z uwagi na niestabilną konstrukcję obiektu akcje prowadzono na zewnątrz, zajmując stanowiska gaśnicze przy uszkodzonych bramach wjazdowych oraz otworach okiennych. Po skutecznym stłumieniu pożaru materiał palny wewnątrz budynku przegarnięto za pomocą podręcznego sprzętu burzącego oraz przelano wodą celem dogaszenia występujących zarzewi ognia. - Celem zachowania ciągłości podawania środka gaśniczego przez cały okres akcji zorganizowano zaopatrzenie wodne w oparciu o pobliski hydrant. Na potrzeby realizacji działań w porze nocnej teren oświetlono sprzętem pożarniczym. Po ugaszeniu pożaru obiekt sprawdzono urządzeniami pomiarowymi, potwierdzając całkowitą likwidację zagrożenia - dodaje st. asp. M. Dymarski.

Działania straży pożarnej trwały 3 godziny i 8 minut.
Czytaj również

HURTOWNIA ALFALINE KROTOSZYN
OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B