MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE

Informator rynku pracy MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Krotoszyn

Nocne bieganie na Bursztynowej Hellenie

2021-08-10 10:01:32

Biegacze z KS Krotosz wzięli udział w nocnym półmaratonie w Kaliszu.

W trzeciej edycji kaliskiej imprezy wzięło udział ponad 400 biegaczy z całego kraju. Trasa półmaratonu, ze startem o godzinie 22.00 z osiedla Dobrzec, prowadziła głównymi ulicami Kalisza m.in.Wrocławską i Szlakiem Bursztynowym. Biegacze mieli do pokonania 21-kilometrową trasę, która obfitowała w bardzo liczne podbiegi i długie męczące proste. Trud rywalizacji rekompensowała z kolei nocna temperatura, która sprzyjała zawodnikom. Do mety przy hali Arena dotarło w sumie 430 uczestników. Zwycięzcą półmaratonu został Adam Dyduch reprezentujący AZS Politechnika Opolska z czasem 1:12:21. Wśród kobiet z kolei tryumfowała Monika Brzozowska z Czerwonaka z czasem 1:20:52.

W Kaliszu nie zabrakło licznego grona reprezentantów Krotoszyna, wśród których prym wiedli biegacze KS Krotosz Krotoszyn. Na podium w kategorii M60 znalazł się Czesław Sienkiewicz (1:40:18). Natomiast najlepszym biegaczem krotoszyńskiego Krotosza okazał się Karol Olejniczak, który z czasem 1:27:49 zajął 41. miejsce w kategorii open i piąte w kategorii M50. Tuż za nim linię mety przebiegł młody zawodnik KS Krotosz Sergiusz Sojka , który z czasem 1:28:57 zajął 59. miejsce w open i ósme w kategorii M20. W biegu, oprócz wyżej wymienionej trójki, uczestniczyli także inni reprezentanci krotoszyńskiego klubu - Joanna Olejniczak, Łukasz Zając, Krzysztof Kasprzak, Rafał Sojka, Szymon Szyrner, Andrzej Maciejewski, Jan Jaruzelski i Jacek Ratajski.