iKrotoszyn.pl reklamy
Siatkówka

Niezbyt udany weekend zespołów krotoszyńskiej Astry

Zdjęcie: Mecz juniorów Astry z zespołem Energetyka Poznań.

Trzy zespoły krotoszyńskiej Astry rozegrały w miniony weekend swoje ligowe spotkania: młodziczki, juniorzy oraz seniorzy.

Jako pierwsze na boisko wybiegły młodziczki z Astry Akademii Krotoszyn. Dziewczęta w sobotę rozegrały turniej w hali przy ul. Młyńskiej w Krotoszynie. Podopieczne Kasi Kubeczak wygrały jedno z dwóch spotkań. Poniżej wyniki sobotniego turnieju:

 

  • Astra Akademia Krotoszyn - MLKS Orlik Miłosław 0:2 (24:26, 20:25, 0:0)
  • UKS Śmigiel - Astra Akademia Krotoszyn 0:2 (14:25, 22:25, 0:0)
  • MLKS Orlik Miłosław - UKS Śmigiel 1:2 (22:25, 25:16, 10:15)

W sobotę zagrali także siatkarze ROsmosis-Wawrzyniak KKS Astra Krotoszyn. Seniorzy udali się do Opatówka, lidera grupy. Zespół prowadzony przez Tobiasza Kubickiego musiał uznać wyższość gospodarzy, którzy zwyciężyli 3:0.

 
  • SPS Volley Opatówek - ROsmosis-Wawrzyniak KKS Astra Krotoszyn 3:0 (25:18, 25:16, 25:19)

 

Skład krotoszynian: S. Urbaniak, T. Florczyk, M. Mayer, D. Pomirski, D. Binkowski, M. Kostka, H. Kaczmarek, P. Wałęsiak, W. Kossmann, D. Król, P. Figlak, T. Kurek, K. Wawrzyniak, W. Wałęsiak. Trener: T. Kubicki.

Kolejny mecz seniorzy zagrają 28 października przed własną publicznością z LUKS Wilki Wilczyn.


Jako ostatni w niedzielę na boisko wyszli juniorzy KKS Astra Krotoszyn. Zespół, pod nieobecność chorego trenera Grzegorza Wiertlewskiego, poprowadził Tobiasz Kubicki. Był to pierwszy ligowy turniej w tym sezonie, który niestety nie wypadł po myśli krotoszynian. Warto dodać, że jest to bardzo silna grupa, w której oprócz Astry grają dwie ekipy z Poznania. Poniżej wyniki niedzielnego turnieju, który odbył się w hali przy ul. Młyńskiej w Krotoszynie:

 

  • IUKS Jedynka Poznań - KKS Astra Krotoszyn 3:0 (25:21, 25:19, 25:17)
  • ENEA Energetyk Poznań II - IUKS Jedynka Poznań 1:2 (21:25, 19:25, 27:25)
  • KKS Astra Krotoszyn - ENEA Energetyk Poznań II 0:3 (22:25, 21:25, 23:25)

 

Kolejny turniej juniorów odbędzie się 19 listopada w Poznaniu.


 

Komentarze po spotkaniach męskich drużyn Astry Krotoszyn:

Wiktor Kossmann, kapitan drużyny seniorów 

Był to zdecydowanie najgorszy mecz w naszym wykonaniu. Przestoje w ważnych momentach meczu, powodowały wysokie straty punktowe we wszystkich trzech setach. Przed nami dwutygodniowa przerwa, która pozwoli nam oczyścić umysł i przetrenować elementy gry, które w ten weekend zawiodły.

Mateusz Mayer, kapitan drużyny juniorów

Mimo braku punktów jestem dumny z debiutu naszej drużyny. Kapitalna gra w środku  trzymała nas na odległość kilku punktów od rywali w każdym z setów. Wiemy nad czym pracować i nie zamierzamy zwalniać tempa. Znamy już naszych rywali i następnym razem zamierzamy przywieźć punkty.


Tobiasz Kubicki, trener drużyn seniorów i juniorów

Nie był to dla nas dobry weekend. W sobotę przegraliśmy 3:0 z Opatówkiem, a w niedzielę takimi samymi wynikami skończyły się zmagania juniorów z dwoma zespołami z Poznania - Energetykiem i Jedynką.

Z Opatówkiem zagraliśmy bardzo słaby mecz. Mamy duży problem by pokazać pełnię naszych umiejętności. Przede wszystkim popełniliśmy mnóstwo niepotrzebnych błędów.

Wczorajszy turniej juniora udowodnił po prostu wyższość rywali nad nami siatkarsko. Zwłaszcza Jedynka Poznań - uważam że jest to drużyna, która może powalczyć o podium na Mistrzostwach Polski. Zagraliśmy z nimi dobry mecz, natomiast nie wystarczyło to, by wygrać. Mecz z Energetykiem to zupełnie inna historia. Uważam, że oprócz naszych błędów duży wpływ na wynik spotkania miał skandaliczny poziom sędziowania. Już w pierwszym secie sędziowie popełnili 3 błędy, co uważam jest niedopuszczalne. Kolejne sety to kolejne błędy, łącznie 6 lub 7. Intencjonalnie czy nie, tego nie wiem, natomiast błędy były popełniane wyłącznie na naszą niekorzyść. Każda moja próba wytłumaczenia sędziom na czym polega błąd skutkowała kartką lub powtarzaniem „proszę się uspokoić”. Ta bezradność była strasznie frustrująca. Oczywiście każdy popełnia błędy: trener, zawodnicy, również sędziowie. Apeluję natomiast by sędziowie przyjęli do wiadomości poprzednie zdanie i zrozumieli, że nie są nieomylni. Zdania „przepraszam, nie widziałem” lub „rzeczywiście ma pan rację, powtórzmy akcję” nic nie kosztują, a nie zostawiają takiego niesmaku jak zabranie kilku punktów, zwłaszcza w meczu, który mogliśmy wygrać.

Przed nami mnóstwo pracy, zarówno w zespole juniorów jak i seniorów. Za 2 tygodnie podejmujemy u siebie LUKS Wilki Wilczyn i będzie to ostatnie spotkanie pierwszej rundy. Jestem przekonany, że zdobędziemy 3 punkty i przystąpimy do rundy rewanżowej w dobrych nastrojach. 
Dziękuje oczywiście wszystkim kibicom, którzy wspierali nas zarówno w sobotę jak i w niedzielę.

 

Poniżej fotorelacja z sobotnich i niedzielnych występów męskich drużyn Astry.

- Fotorelacja -


Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.