iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT

Reklama - CATERING DLA ZDROWIA - DIETA PUDEŁKOWA

AUTOPROMOCJA - Najświeższe informacje z krotoszyńskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Krotoszynie.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Krotoszynie.


Belka informacyjna na temat sportu na iKrotoszyn.plPARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Masz temat? Napisz list do naszej Gazety Internetowej!
Z policji

Nietrzeźwy kierujący miał zabrać dzieci na wycieczkę

2019-06-06 10:06:00

Zdjęcie: KPP Krotoszyn
58-letni kierowca autobusu, który miał wyjechać na szkolną wycieczkę był nietrzeźwy. Kierującemu zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami, a za popełniony czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Piękny wiosenny poranek, dzieci gotowe do wyjazdu na szkolną wycieczkę do Wrocławia. Dla dyrekcji szkoły jednak to ogromne przedsięwzięcie. Bezpieczeństwo dzieci jest priorytetem. Dlatego też kilka dni wcześniej umówiona została kontrola autokaru przed podróżą.

 

W dniu 06 czerwca 2019 r. o godz. 6.50 policjanci udali się do szkoły na kontrolę autobusu marki Renault, który miał być sprawdzony przed wyjazdem na wycieczkę do Wrocławia. W trakcie kontroli jednym z głównych zadań jest kontrola stanu trzeźwości kierującego. Asp. Mariusz Polny podał kierowcy alkomat. W trakcie badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu urządzenie wskazało wynik pozytywny. W związku z tym na miejsce przyjechali również policjanci Zespołu Ruchu Drogowego. Po dokładnym sprawdzeniu trzeźwości Alkometr, bo tak nazywa się urządzenie pomiarowe, wykazało kolejno wyniki 0,29 i 0,27 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Prokurator wydał również polecenie pobrania krwi do badań.

 

Funkcjonariusze 58-letniemu mieszkańcowi powiatu krotoszyńskiego zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami. Za kierowaniem w stanie nietrzeźwości odpowie przed Sądem Rejonowym w Krotoszynie.

 

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata.

 

Na miejsce przyjechał inny kierowca – trzeźwy, z którym dzieci będą mogły bezpiecznie dojechać do celu. Dzięki takiej kontroli być może udało się uniknąć drogowej tragedii.

 

 

Źródło: KPP KrotoszynReklama - Biuro Rachunkowe Maison Polska

Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.iKrotoszyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikrotoszyn.pl