iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

Nieszczęśliwe zdarzenie z udziałem miłośników morsowania - ćwiczenia strażaków na Błoniu

Zdjęcie: dh Szymon Sikora - OSP Koźmin Wielkopolski

Wraz z początkiem roku krotoszyńscy strażacy ćwiczyli różne techniki ratownicze na zbiornikach wodnych w warunkach zimowych. Scenariusz tegorocznych ćwiczeń zakładał, że doszło do nieszczęśliwego zdarzenia z udziałem miłośników morsowania. W ćwiczeniach udział brali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz z jednostek OSP Krotoszyn, OSP Kobylin i OSP Koźmin Wielkopolski.

- Strażacy, w specjalistycznych ubraniach do pracy w wodzie, praktycznie przećwiczyli sposoby dotarcia w jak najkrótszym czasie do osób przebywających w lodowatej wodzie przy użyciu dostępnego sprzętu ratowniczego oraz ewakuację osób poszkodowanych na brzeg zbiornika gdzie w ogrzewanym namiocie pneumatycznym udzielili Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Ponadto utrwalali wiedzę z zakresu zasad bezpieczeństwa oraz zagrożeń, jakie mogą wystąpić w trakcie prowadzenia działań ratowniczych na zbiornikach wodnych w sezonie zimowym oraz omówili procedury postępowania z osobami poszkodowanymi w stanie hipotermii - informuje st. kpt. Tomasz Patryas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

 

Strażacy, jak co roku apelują!

Nie wchodźmy na zamarznięte stawy, jeziora, rzeki. Zamarznięte zbiorniki wodne nie gwarantują bezpieczeństwa, nigdy nie mamy pewności, że pokrywa lodowa na całej powierzchni jest jednakowa. Korzystajmy tylko tych bezpiecznych lodowisk w miejscach wyznaczonych, gdzie jest bezpiecznie. Jednocześnie przypominamy o możliwości organizowania ślizgawek na terenie szkół, osiedli. Jednostki Państwowej Straży Pożarnej, w ramach akcji "Bezpieczne Lodowiska 2023", pomogą w wylaniu lodowisk. Organizator ślizgawki powinien wcześniej odpowiednio przygotować teren oraz mieć pozwolenia od właściciela terenu na utworzenie lodowiska i na pobór wody. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo, niech te rozpoczynające się ferie zimowe będą czasem radosnych, ale bezpiecznych zabaw, a nie powodem do zmartwień.Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.