iKrotoszyn.pl reklamy
Zduny

Niebezpieczny gaz

2017-12-04 07:12:00
Zdjęcie: mł. ogn. Rafał Jankowski
W sobotę strażacy otrzymali informacje o wybuchu gazu w jednym z domów jednorodzinnych przy ul. Pocztowej w Zdunach. Niestety, były także osoby poszkodowane.

- Przed przybyciem Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej cztery osoby opuściły obiekt objęty pożarem. Dwie kobiety znajdowały się pod opieką ratowników medycznych w karetce pogotowia, natomiast dwójka małych dzieci znajdowała się u rodziny w pobliskim domu. Wewnątrz budynku panowało duże zadymienie. Na szczęście nie potwierdziły się informacje o wybuchu - informuje bryg. Tomasz Niciejewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.
 
Strażacy zabezpieczyli teren działań oraz odłączyli media zasilające budynek. - Dobra organizacja pracy, bobrze wyszkoleni strażacy i wyposażeni w profesjonalny sprzęt pozwoliły na szybkie uporanie się z pożarem. Priorytetem w każdych działaniach jest udzielenie pomocy osobom poszkodowanym. Tak też było i tym razem - informuje rzecznik.
Poparzona kobieta trafiła niezwłocznie do szpitala, strażacy zaopiekowali się matką z dwójką dzieci, którym udzielono wsparcia psychicznego, a dzieci otrzymały „Misia Ratownika”. Druga karetka zabrała dzieci z matką do szpitala. W tym samym czasie strażacy wyposażeniu w kamerę termowizyjną i sprzęt ochrony dróg oddechowych wprowadzili do wnętrza budynku linie gaśnicze skutecznie tłumiąc ogień. Nadpalone materiały i butle gazowe usunięto na zewnątrz budynku. Pomieszczenia zostały oddymione i przewietrzone oraz sprawdzone urządzeniami pomiarowymi – zagrożeń nie stwierdzono. Na miejsce zdarzenia przyjechał burmistrz Zdun, który zaoferował pomoc osobom poszkodowanym w pożarze. Działania trwały 1 godzinę 49 minut.
 
Straż pożarna apelujemy do mieszkańców o ostrożność i rozwagę. Wykonujmy czynności zgodnie z zaleceniami producenta, instrukcjami, zaleceniami. Pamiętajmy, że pośpiech jest złym doradcą.
Źródło: KP PSP Krotoszyn

Tagi: zduny, gaz, pożar


Czytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B