iKrotoszyn.pl reklamy
Ważne sprawy

Niebawem ruszą prace konserwatorskie w krotoszyńskiej „Magdalence”

Drewniany kościółek przy ul. Wiejskiej w Krotoszynie, został wzniesiony w 1755 roku w miejscu starszej świątyni, istniejącej - jak podają źródła historyczne - już w XIII wieku. W 1830 roku został on odnowiony. Niestety, kilkanaście lat temu doszło do pożaru i zniszczenia kościółka.

- W związku z otrzymaną przez Miasto i Gminę Krotoszyn promesą dofinansowania inwestycji z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków - edycja 1, Burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek podpisał z proboszczem Parafii Rzymskokatolickiej p.w. św. Marii Magdaleny w Krotoszynie - ks. Andrzejem Szymankiewiczem, umowę o udzielenie dotacji - informuje urząd miejski. - Rządowy Program Odbudowy Zabytków, to bezzwrotne dofinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków i służy zapobieganiu ich degradacji i niszczeniu.

Wsparcie finansowe wyniesie 301 350 zł.

Wnioskodawcą o przyznanie dotacji było Miasto i Gmina Krotoszyn, natomiast beneficjentem dotacji jest parafia, która zawarła umowę z wykonawcą prac - firmą z Warszawy - na kwotę 307 500 zł. Zakres prac obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzgodnieniami z konserwatorem zabytków, uzyskanie wszystkich wymaganych prawem pozwoleń i decyzji administracyjnych oraz wykonanie robót konserwatorskich wewnątrz i na zewnątrz obiektu.

Zakończenie prac zaplanowano na 30 listopada przyszłego roku.

Źródło: krotoszyn.pl
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.