iKrotoszyn.pl reklamy
Ważne sprawy

Nie przestajemy - cały czas gramy dla Grzegorza!

Grupa kilkunastu osób wyjechała dziś, wczesnym ranem do Poznania, by w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oddać krew dla Grzegorza Wiertlewskiego, który przebywa w jednym z tamtejszych szpitali. W akcję pomocy włączyła się także firma Hajabus Krotoszyn, która zaoferowała bezpłatny transport do stolicy Wielkopolski.

Grzegorz Wiertlewski, to nauczyciel wychowania fizycznego w ZSP2, sportowiec, siatkarz, sędzia siatkarski, od wielu lat związany z krotoszyńską Astrą, kierownik sekcji siatkarskiej w tym klubie, trener młodych siatkarek i juniorów oraz honorowy krwiodawca. Jedna z najważniejszych osób zaangażowanych w reaktywację juniorskiej i seniorskiej sekcja piłki siatkowej w Astrze.

- Grzegorz przebywa w szpitalu w Poznaniu i potrzebuje krwi. Może otrzymać swoją grupę A RH+ lub 0 RH+. Niestety, aby ta krew trafiła do niego musi być oddana w Poznaniu. Jeśli oddamy ją w Krotoszynie, to oczywiście też dobrze, bo jest ona potrzebna, jednak pozostanie w okręgu kaliskim i nie dotrze do Poznania. Dlatego osoby z tymi grupami krwi, czyli A RH+ lub 0 RH+ które chcą pomóc Grzegorzowi powinny oddać ją w jednym z punktów krwiodawstwa w Poznaniu - zachęcał przed jednym z meczów seniorskiej drużyny Tobiasz Kubicki, trener krotoszynian. Wówczas z jego strony padła propozycja wspólnego wyjazdu osób ze wspomnianymi grupami krwi do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu. Na ten apel odpowiedziało kilkanaście osób, które właśnie dziś udały się do stolicy Wielkopolski. Oczywiście są także osoby, które indywidualnie oddały krew dla Grzegorza. 

 

Z kolei już jutro, w czwartek w ZSP2 w Krotoszynie odbędzie się akcja, w której będzie można zarejestrować się w bazie dawców szpiku i zostać potencjalnym dawcą. Być może to właśnie Ty jesteś bliźniakiem genetycznym Grzegorza!

 

Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.